Зеленський: Для захисту неба нам треба 160 винищувачів F-16

Фото: RTP

Україна має домовленості щодо поставки близько півсотні винищувачів F-16, але загалом для захисту неба потребує близько 160 таких літаків.

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв’ю португальському телеканалу RTP, пише Українська правда.

«Сьогодні у нас є домовленість щодо майбутніх 50-60 літаків.

Всього нам потрібно десь близько 160 винищувачів, щоб це був потужний повітряний флот, який би не давав Росії домінувати в небі».

Він підкреслив, що наразі найголовніше, що цей процес розпочато, хоч це і сталося «трішки пізніше», ніж він хотів, бо Україна хотіла закрити небо з перших днів війни.

Зеленський підкреслив, що F-16 потрібні не для контрнаступу, а для захисту цивільного населення, для захисту зернового коридору.

Президент очікує, що винищувачі з’являться в українському небі на почату наступного року, це пов’язане з тривалим процесом підготовки пілотів і інфраструктури.

«Ми воюємо з Росією, воюємо за нашу українську землю, але проти загарбницької політики Російської Федерації. Винищувачі нам потрібні суто захищати свою землю, своє море, своє небо», − підсумував Зеленський.

Раніше, речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат повідомив, що для того, аби замінити старий авіапарк і отримати перевагу в небі, Україні потрібно 128 винищувачів.

Раніше повідомлялося, що Сполучені Штати найближчим часом долучаться до програми навчання українських льотчиків на винищувачах F-16.

Перед цим стало відомо, що США навчатимуть українських пілотів на винищувачах F-16, якщо європейські країни відставатимуть від складеного ними графіка або якщо кількість льотчиків значно збільшиться.

Українські льотчики вже почали навчання на винищувачах F-16 у Данії. Також відомо, що до навчання українців на F-16 долучиться Греція та Португалія.

Данія, Нідерланди і Норвегія оголосили про рішення передати Києву ці літаки після завершення навчання.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що українські льотчики у Данії готові розпочати льотну підготовку на винищувачах F-16.

оренда квартири Львів

Новини