Цікаве

9-річна Соломія Світенко з Городка стала найкращою шахісткою Європи


Чемпіонка України зі швидких шахів, а віднедавна ще й найкраща шахістка Європи! 9-річна Соломія Світенко з Городка, що на Львівщині, виборола золото на чемпіонаті Європи зі швидких шахів. 

До змагань дівчинка готувалась у посиленому режимі – відточувала свої вміння одразу у двох шахових клубах. Щодня на тренування витрачала щонайменше 3 години. 

На чемпіонаті Європи зі швидких шахів Соломія виступила вперше. До цього виборола перемогу на Всеукраїнському чемпіонаті з класичних шахів – в Одесі.

Хист до цього виду спорту у дівчинки тренери помітили ще з першого класу. Та до таланту додалась неабияка працьовитість і жага перемагати суперників якомога швидше. 

«Вона, окрім нашого клубу, ще у Львові шахами займається. Встигає до двох тренерів, робити домашнє завдання і – все виконувати. І ще деколи навіть пише мені: «Андрій Ігорович, скиньте завдання, бо не маю, що робити в неділю». Таких дітей, чесно, я ще не бачив, щоб настільки було фанатичне бажання працювати над шахами і в такому маленькому віці», – поділився Андрій Грех, тренер чемпіонки Європи зі швидких шахів Соломії Світенко.

Для родини чемпіонки поїздка на змагання до Салонік, що у Греції, стала справжнім випробуванням. Ціни на квитки та проживання значно вдарили по кишені. 

«Це є дуже великі видатки для нашої сім’ї. Дозволити собі таку поїздку – практично нереально», – зізнається Ольга Світенко, мама Соломії.

Щоб втілити мрію донечки мама разом з керівником шахового клубу звернулись до Компанії «Контінентал». Українська агропромислова компанія завжди охоче реалізовує соціальні проекти, зокрема підтримує розвиток спорту серед молоді. Представники «Контінентал» подарували Соломії 15 тисяч гривень. А це половина від потрібної суми на поїздку. І ще 10 тисяч – як заохочувальний приз для маленької чемпіонки.  

«Ми спонсоруємо поїздки різні. Якщо клуб звертається, ми, по можливості, завжди стараємось допомогти. Даємо тим самим поштовх для розвитку спорту. Соломія представляла інтереси нашої держави. Не тільки нашої територіальної громади, не лише області, а – цілої держави», – зазнначив Андрій Тильчак, заступник керівника кластера «Львів» зі зв’язків з громадськістю Компанії «Контінентал»  

Нині ж шахістка не планує зменшувати оберти і вже готується до наступних змагань. 

Залишити відповідь