Цікаве

Бізнес під час війни: кредити та державна підтримка

Під час періоду воєнного стану багато секторів економіки зазнали значних втрат. Багато підприємств не змогли впоратись з новою реальністю і змушені були припинити свою діяльність. Саме ця ситуація змусила державу, банки та інші кредитні установи (багато корисної інформації про небанківське кредитування — на сайті https://clickcredit.ua/ ) створити сприятливі умови для підтримки існуючих та створення нових бізнесів. У цій статті ми розповімо, як отримати фінансування для розвитку власної справи в умовах воєнного конфлікту.

Де взяти кредит на розвиток бізнесу?

У цей складний період головним кредитором, безумовно, є держава. Вона запроваджує програми надання безвідсоткових грантів та надає пільгові позики для різних категорій підприємців.

Підприємцям, які прагнуть почати бізнес з нуля, наразі держава пропонує такі програми допомоги:

  1. Грант для нового бізнесу в сумі до 250 000 грн. Для його отримання потрібно створити детальний бізнес-план та надіслати його онлайн через систему “Дія” або офлайн через відділення Ощадбанку. Якщо заявку схвалять, отримані кошти підприємець може використовувати на будь-які потреби свого бізнесу: від оренди приміщення до закупівлі сировини тощо.
  2. Грант для фермерів. Тут також треба представити детальний кошторис, із якого держава зобов’язується профінансувати 70%, а решту має доплатити підприємець. Гроші можна використати на будь-які сільськогосподарчі потреби. Основна вимога: наявність власної землі або договору її оренди на строк не менше 25 років.
  3. Третя програма — для садівницьких, ягідних та виноградних господарств. В рамках цього гранту надається сума від 300 000 до 400 000 гривень на кожен гектар посаджень. Максимальна площа господарства, яке може отримати цей грант, не повинна перевищувати 25 гектарів. Аграрії можуть використовувати отримані кошти на придбання саджанців, розсади, добрив, систем поливу, допоміжних споруд та інше. Ця програма спрямована на засадження новими садами та ягідниками площі в 10 000 гектарів землі, оскільки багато господарств було зруйновано. Держава має за мету мотивувати аграріїв створювати нові господарства.
  4. Програма підтримки переробних підприємств.Якщо підприємець має намір отримати цей грант, він повинен звернутися до Ощадбанку, подаючи заявку разом з банківським рахунком та бізнес-планом. Банк спільно з представниками Міністерства економіки будуть оцінювати бізнес-план та проводити аналіз репутації підприємця, а також проведуть з ним співбесіду. Якщо заявка буде схвалена, держава надасть підприємцю суму до 8 млн гривень. Однак, умови фінансування залишаються такими ж, як і в програмах для фермерів, а саме 70/30. Підприємець може витратити ці кошти на оренду приміщення, закупівлю та розміщення обладнання, ремонт та матеріали, створення робочих зон та інше. Протягом трьох років з моменту отримання грошової допомоги підприємець повинен сплатити податки та збори на суму, що дорівнює отриманому гранту, а також створити не менше 25 робочих місць.
  5. Чи не найважливішою програмою, що надає пільгове фінансування підприємцям, є програма “5-7-9”. Ця програма була створена кілька років тому, до повномасштабного конфлікту, але громадяни активно користуються нею й нині. За її умовами держава компенсує суб’єктам підприємництва частину кредитного навантаження. Що більше робочих місць ви створюєте, то більшу компенсацію % за кредитом отримуєте.

Якщо грант не дають

У разі, якщо не вдалося отримати грант або вступити до однієї з державних кредитних програм, під час воєнного стану можна звернутися до банків для отримання кредиту. У банків також існують спільні програми з Європою. Наприклад, доступний кредит для бізнесу від Європейського інвестиційного банку. Ця програма призначена для аграрних, виробничих підприємств, сфери послуг та торгівлі. Максимальна сума кредитування становить 25 млн євро. Банк компенсує половину стандартної кредитної ставки, що означає, що позичальник сплачує вдвічі менше відсотків.

Для розвитку малого бізнесу можна взяти позику від 0,01% на день в МФО. В середньому мікрокредитні організації видають до 20 000 грн на строк до місяця. Цієї суми вистачить, наприклад, щоб заплати за оренду майстрові манікюру або замінити обладнання, що вийшло з ладу.

Якщо ви давно мріяли відкрити власну справу — все у ваших руках.

Залишити відповідь