Цікаве

Де взяти гроші на бізнес

“Відкрити бізнес” — це не лише зареєструвати підприємство, створити веб-сайт і додати кнопку оплати. Чималі кошти йдуть на витратні матеріали, рекламу, оплату хостингу, бухгалтерію тощо.  Доки клієнтів мало, доходи не покривають витрати. Де взяти гроші на бізнес? Позичити у банку може бути довго, фінансові компанії дають невелику суму (умови MyCredit), а може, попросити допомоги в держави? Розглянемо варіанти у цій статті.

 Отримання банківської позики для малого бізнесу

Якщо потрібна бізнес позика, можна звернутися до банку. Щоб її отримати, потрібні:

  • бездоганна кредитна історія;
  • переконливий бізнес-план: із бухгалтерськими розрахунками, оглядом ринку, планом роботи та графіком погашення кредиту.

Також великим “плюсом” буде, якщо бізнес відкривається за франшизою або у вас є:

  • досвід керівництва в галузі, в якій ви відкриваєте свій бізнес;
  • уже вкладені інвестиції: придбане обладнання, орендований офіс та інше.

 Оформлення кредитної картки

Кредитна картка — один із найвигідніших інструментів для малого бізнесу. Вона має довгий пільговий період з льготою — до 2 місяців. Тобто, протягом майже двох місяців можна користуватися грошима безкоштовно, не сплачуючи відсотків.

Після закінчення пільгового періоду, ставка за використання кредитних коштів зростає. Проте, навіть у цьому випадку вона, у більшості випадків, буде вигіднішою, ніж кредит для бізнесу.

Ще однією перевагою використання кредитних карток є кешбек. Тобто, банк повертає вам частину витрачених коштів з картки. Дрібниця, але приємно.

Недоліком кредитних карток є порівняно невеликий ліміт. Розмір ліміту залежить від вашого рівня офіційних доходів та кредитної історії.

 Підтримка від держави

У 2023 році в Україні діють різноманітні грантові та пільгові програми, спрямовані на активну підтримку бізнесу. Якщо кредити для бізнесу потрібно повертати, то гранти — ні. Але вони потребують суворої звітності.

Одна з таких програм — “Власна справа”, яка входить до проєкту “єРобота”. Це мікрогрант на суму від 50 до 250 тисяч гривень. Цей грант доступний як для діючих підприємців, так і для тих, хто тільки починає свій шлях у бізнесі. 

Ветерани війни, наші справжні герої, після повернення до мирного цивільного життя, мають можливість отримати грант від 250 тисяч до 1 мільйона гривень. Ця програма спрямована на те, щоб надати їм підтримку у реалізації їхніх підприємницьких ідей та стимулювати професійний розвиток.

Крім грантів, варто звернути увагу на програму кредитування “5-7-9%”. Ця програма співпраці з банками-партнерами надає діючим підприємствам можливість отримати довгострокові кредити на бізнес під мінімальні відсоткові ставки. 

Докладніше про ці та інші програми можна дізнатися на урядовому порталі та на сервісі “Дія”. 

Інші варіанти

Якщо готівка потрібна негайно, можна звернутися за позикою в МФО. Це абсолютно безпечно та надійно. Такі компанії працюють онлайн 24/7 і не питають інших документів, крім паспорта та ідентифікаційного номера. Також вони не вимагають пояснень, берете ви кредит для підприємців чи для власних потреб. Якщо ви звертаєтеся до організації вперше, переплата буде мінімальною (зазвичай близько 0,01% на день). 

Відсоткова ставка по наступних позиках буде вищою. Отримання термінової позики може бути зручним рішенням у випадку нагальної потреби. Щоб кредити для підприємців були справді вигідними, важливо усвідомлювати свої фінансові можливості та планувати витрати з максимальною відповідальністю.

Беріть участь у програмах підтримки та отримуйте необхідні ресурси для втілення своїх підприємницьких ідей у життя. Успіхів вам у розвитку свого бізнесу!

Залишити відповідь