Цікаве

Дельфінотерапія для захисників


У Трускавецькому розважально-оздоровчому комплексі «Оскар» розпочали безстрокову програму реабілітації з допомогою ссавців.

Офіцери-ветерани, кіборги, полонені та волонтери безкоштовно оздоровлюються у басейні з морськими психологами. Наша знімальна група завітала на один із сеансів.

Кікі, Малінка, Мікі, Борис та Мартін. Ці милі дельфіни Трускавецького розважально-оздоровчого комплексу «Оскар» – справжнісінькі психологи. Сьогодні вони – реабілітують бійців, які повернулися Із зони бойових дій.

«Дельфінчик має у лобовій частині свого тіла такий орган, який називається сонар. З постійною частотою видаються ультразвукові сигнали, які впливають на нервову систему та на головний мозок людини, активуючи деякі заблоковані його клітини».

Фахівці кажуть, аби оздоровитися, потрібно відвідати приблизно 10 сесій. Дельфінотерапевт із десятирічним стажем, Олександр, розповідає – досі ніхто точно не дослідив, як саме плавання з ссавцями впливає на мозок людини. І хоч сьогодні цівійськові на сеансі вперше, однак результати вже відчули.

-Як ви почуваєтеся?

-Супер!  

-Ви уявляєте, 62 роки, і знову потрапити у дитинство?! -Ні, я навіть не очікував такого. Відверто вам кажу. Це така енергетика, це позитив такий!

Спочатку бійці слухають лекцію про дельфінів. Потім мають змогу зануритися в шестиметровий басейн, аби півгодини поплавати разом із морськими психологами. Тарас Грень вже встиг познайомитися з тваринами. Минулого тижня. Каже, провів у басейні лише півгодини, та…

Тарас Грень – військовий журналіст, який плавав з дельфінами

«Я почав спати. У мене було невелике порушення сну, і я тепер реально почав спати».

Сеанси відбуваються двічі на тиждень. Щоразу терапію проводять для 4-5 бійців. Фактично, у дельфінарії «дарують» захисникам процедуру вартістю 80 тисяч гривень щомісяця.

Тарас Чекурда – співвласник розважально-оздоровчого комплексу «Оскар»

«Ми вирішили з нашими партнерами, мережами «Немо» та «Оскар» це дві мережі дельфінаріїв в Україні, ми вирішили на загальноукраїнському рівні презентувати і реалізувати цю програму. Ми, як бізнес, маємо таку можливість нашим хлопцям, нашим захисникам, давати можливість реабілітуватися в наших дельфінаріях і ми це робимо».

Офіційно – цей сеанс уже шостий в межах програми реабілітації, та насправді керівники оздоровчого комплексу співпрацюють із волонтерами вже 5-ий рік. За цей час дельфінотерапію провели для майже 4 тисяч захисників із родинами.

Залишити відповідь