Цікаве

Новий термінал – ворота Львова


Площа нового терміналу у 24 рази більша, аніж старого. За годину тут приймають вже не 450, а 2 тисячі пасажирів. І кожен  – відчуває усі переваги сучасного летовища.

«Як тільки пасажир потрапляє до терміналу – то одразу видно, що він просторий, світлий, якісне інформаційне табло, де розписані рейси, виходи».

28 стійок рестрації, 12 пунктів контролю безпеки та 18 – паспортної перевірки. Пасажири не простоюють у чергах. А якщо й мають час для очікування, то проводять його в одному з десятка затишних кафе або віп-залів. Термінал зручний і для людей з інвалідністю.

Христина Сахан – директор з наземного обслуговування Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького

«Термінал оснащений також для пасажирів з особливими потребами. Є у нас і візки спеціалізовані, також у нас є машина, так звана амбуліфт, яка допомагає пасажирам зручно зійти і потрапити до зони прильоту».

У новому терміналі 9 стоянок для літаків. Є й чотири телетрапи, тож пасажирам не доводиться навіть виходити на вулицю, аби пройти до повітряного судна. А їх тут десятки – від невеликих чартерних до габаритних «Боїнгів». Найбільший пасажирський літак, який здійснював посадку у Львові – «Боїнг 777». А для такого залізного птаха з розмахом крил 70 метрів потрібна надійна злітна смуга. І така у Львові є. Довжиною понад три кілометри, шириною 45 метрів. Вона може витримати навантаження літака вагою 440 тон.

Утім, це не межа досконалості. В аеропорту планують провести нову магістральну рульову доріжку. На ній літаки зможуть швидше розвертатися й не заважати зльоту чи посадці іншим повітряним суднам.

Роман Женчак – інженер аеродромної служби Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького

«Якщо б була магістральна рульова доріжка, вона би дозволила більше зробити операцій повітряних суден, тобто зльотів і посадок. Вона би дозволила швидше займати повітряним судном злітно-посадкову смугу і швидше її звільняти».

Ще однією родзинкою злітно-посадкової смуги львівського летовища є система посадки другої категорії. Таких в Україні лише три. Це – три маяки, завдяки яким пасажирські судна можуть йти на посадку, коли землю встеляє туман.

Тарас Земба – начальник служби радіотехнічного забезпечення Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького

«У Львові взагалі, восени та взимку дуже багато туманів. Якби цієї системи не було, то повітряні судна змушені були б йти на запасний аеродром або взагалі не вилітати з аеропорту на аеродром Львів».

Тож навіть при вертикальній видимості 30 метрів і горизонтальній 350 – борт може здійснити посадку на львівському летовищі.

Залишити відповідь