Цікаве

ОТГ І АГЛОМЕРАЦІЯ – РІЗНІ ПОНЯТТЯ


Останні місяці країну лихоманить від слова децентралізація. Це коли громади об’єднуються між собою, задля економічного розвитку територій.

Простими словами, кілька сіл чи селищ створюють ОТГ. І саме з цією абревіатурою люди плутають інший вид співпраці між населеними пунктами – агломерацію.

Наталія Тимчій, політикиня
«Агломерація – це коли різні об’єкти, наприклад місто і місто, місто і село, місто і селище співпрацюють, маючи окремі владні об’єкти. Тобто різні ради, різні бюджети, і у них є різні повноваження».

Переваг в агломерації безліч, каже Наталія Тимчій. Це зацікавлення у трудовій, освітній та культурній міграціях. Або ж спільний розвиток інфраструктурних об’єктів. На прикладі Львова така агломерація успішно працює вже не один рік. До районів міста, зокрема, входять Винники, Брюховичі та Рудно. Тож боятися агломерації не варто!

 Наталія Тимчій, політикиня
«Агломерація – це не є щось погане. Якщо Львів і Винники будуть співпрацювати й надалі, і спільно планувати інфраструкутуру, розвиток дозвілля, розвиток навчальних центрів, створення нових робочих місць. Це буде приносити користь для обидвох громад».

Брюховичі, наприклад, – зелені легені Львова. І в агломерації з містом селище може успішно розвиватися, як туристично-рекреаційна візитівка

Наталія Тимчій, політикиня
«Брюховичі активно розвиваються. Ми з вами їхали гарною дорогою, яка зроблена до Брюхович, яка має велодоріжку, освітлення проведене. І у Брюховичах зараз будується нова красива школа. Кошти міський бюджет Львова виділяє, щороку кілька мільйонів на цю школу».


Комфортно у цій агломерації буде і для Малехова та інших населених пунктів. Та коли влада замало пояснює людям про таку співпрацю, Наталія Тимчій запрошує усіх зацікавлених за круглий стіл.

Наталія Тимчій, політикиня

«Яка має бути агломерація, якою має бути наша співпраця? Цей круглий стіл я пропоную створити об’єднавчою платформою».

Відбудеться круглий стіл у готелі “Таурус” об 11 годині цього вівторка.  

Залишити відповідь