Цікаве

Раніше вчили оборонятись – сьогодні наступати

Спочатку методики, запропоновані канадцями, американцями –  вивчали теоретично. Тепер здобуті знання активно застосовують на практиці.

Плече до плеча, крок за кроком, так відвойовують окуповані ворогом міста. Новою для українців тактикою  наступу  діляться канадські інструктори. Так діяли закордонні колеги під час миротворчих операцій. Декілька днів на новий манер перевчаються контрактники, у яких за плечима досвід АТО. Кажуть, новий стиль – безпечніший.

Михайло Тимчак – солдат 28 –ї окремої механізованої бригади

«Нас як тренував інструктор з ДШБ, то в нього взагалі вся група виходила під обстріл. А тут виходить так, що перше БМП іде під обстріл, а потім особовий склад . Ми спокійно можемо пересуватися біля БМП і може не постраждати наше відділення в першу чергу, коли бійці виживають. То найкраще, що може бути». 

Під час навчань використовують бойову техніку радянського зразка. Стареньку механіку іноземним військовим довелося опановувати. На озброєнні Канади броня новіша та автоматизованіша. З собою для спостерігання привезли лише позашляховики.

Олександр Біблий – навідник БМП -2

«В них автоматизовано все, але в деяких моментах в нас навіть краще, що ми можемо по приборах спостерігати. До неї потрібно руки прикладати  зусилля, щоб вона підчинялася, ну як жінка».

Орієнтування в місцевості, тактична медицина, бойове злагодження, навіть вночі. Кожна українська бригада, проходить усі етапи тренувань . Аби передати набутий досвід під час миротворчих операцій  іноземцям потрібно   рік. Та увесь комплекс навчань українські контрактники повинні опанувати за 55 днів. Саме стільки часу відведено інструкторам з Польщі, Литви, США, Канади.

Енді Міттон – інструктор з Канади

«Українські військові є вмотивовані, енергійні, вдосконалюють свої навики. Приємно з ними працювати. Труднощі полягають лише у мовному барєрі під час тренувань».

Такі міжнародні навчання на Яворівському полігоні проводять щороку. Розпочалася підготовка за участі багатонаціональної тренувальної групи ще 2015 -го. За цей час іноземці вишколили майже три тисячі українських контрактників. Військові кажуть, тепер не лише оборонятимуться, а й готові іти в наступ.

Іван Ткаченко – командир 3-ї роти 28 –ї окремої механізованої бригади

«На даний час на цьому полігоні з канадськими інструкторами ми відпрацьовуємо наступ. Ми готуємося до наступу, бо мабуть незабаром підемо в наступ».

Залишити відповідь