Цікаве

Реформа в дії


В Україні відбувся запуск нового ринку електроенергії. Із першого липня працювати за європейською моделлю почали й на ДТЕК Добротвірська ТЕС.

Експерти зазначають, відтепер споживачі самостійно обиратимуть свого виробника, що створить конкурентний ринок не лише для вітчизняних компаній, а й дасть можливість долучитись до нього імпортерам.

Олег Таращук – директор ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Крім того, що це обов’язок України перед нашими європейськими партнерами, впровадження нового ринку, це й визначення ринкової вартості електроенергії відповідно до затрачених ресурсів і в новому ринку зараз кожен споживач має право вибрати собі виробника електроенергії по тій вартості, яка йому буде зручна».

Експерти запевняють, до різкого зростання тарифів  запровадження реформи не призведе. Це підтверджує  й те, що перші торги із продажу уже відбулися, а вартість струму для українців, як і за останні 5 місяців стабільна. Запровадження нового енергоринку – це привід працювати підприємству так, аби ціна за відпущену електроенергію була якомога привабливіша для споживача.

Олег Таращук – директор ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Для того, щоб бути на сьогоднішній день конкурентноспроможним, насамперед треба мати дуже добрі економічні показники. Що впливає на вартість? Це собівартість електроенергії, а собівартість – це ефективне управління, це ефективне використання ресурсів, яке в кінцевому рахунку дає і ціну електроенергії».

Не лише ефективності, а й стабільності вимагає від енергетиків нова реформа. Аби забезпечити безперебійне постачання електроенергії сотні працівників Добротвірської ТЕС щодня працюють безупинно. Підприємство забезпечує електроенергією 80% Львівської області, це – його внесок в енергонезалежність країни.

Андрій Королевич – головний інженер ДТЕК Добротвірська ТЕС

«Відповідно це все таки призводить, як би це не було, до зношення основного обладнання, що звичайно потребує періодично його ремонту, технічного обслуговування, відновлення. Тому для цього у 2019 році на Добротвірській ТЕС заплановано вкласти у ремонт нашого обладнання суму порядка 232 мільйони гривень».

Тож нові правила за якими розпочав працювати енергоринок, змусять підприємства дбати про  модернізацію, безпечні умови праці й екологію. Це – безумовний плюс для держави і українців. І це те, на що щодня працюють на ДТЕК Добротвірська ТЕС.

Залишити відповідь