Уроки без телефонів, їдальні з терміналами. Що чекає школярів Львівської громади

Фото: life.pravda

Цього року львівських школярів чекає багато нововведень: вони зможуть більше рухатись, купувати булочки без готівки, ходити в експедиції і навіть змагатись у шкільних лігах з кіберспорту. Про це на брифінгу розповів начальник міського управління освіти Андрій Закалюк.

Тези його виступу опублікувала пресслужба Львівської міськради.

  • Безпека дітей/форма навчання

Основний акцент у школах Львова роблять на очному навчанні, однак кожна школа самостійно визначає формат навчання в залежності від кількості місць в укритті. Найважливіше, щоб учні молодших класів навчались лише за шкільними партами, відповідно старшокласники можуть мати дистанційні уроки чи дні.

«Ми маємо досвід навчання дітей під час війни. В нас є відпрацьовані протоколи, як має відбуватися навчання – дії вчителів та дітей під час повітряної тривоги чи відсутності світла, зв’язку. Впродовж цього літа ми розширювали укриття, проводили ремонтні роботи в них. Загалом на такі роботи з міського бюджету скерувати близько 10 млн грн. Це важливо, бо ми хочемо максимально повернути дітей за шкільні парти», – зазначає керівник управління освіти.

  • Перший урок – про інклюзію

Кожна школа самостійно обирає формат першого уроку, але всі навчальні заклади матимуть спільну тему цього заняття – «Перший незламний урок». Зі школярами будуть говорити про інклюзію, доступність, про те, як спілкуватись з людьми, які постраждали від війни і пересуваються на візках чи мають протези. Для цього спілкування будуть залучати, зокрема, батьків школярів.

  • Навчання без телефонів

З 1 вересня у школах Львова ініціюватимуть заборону для учнів використовувати мобільні телефони. Такі дії покликані створити умови для спілкування дітей з однолітками та уникнути зайвого відволікання від навчального процесу. Важливо, що в кожній школі буде свій формат, як це працюватиме.

 «Ми хочемо максимально скоротити користування мобільними телефонами. Це не стосуватиметься випадків, коли потрібно зв’язатися з батьками чи навчального процесу, коли телефони замінюють підручники. Це важливо, щоб контролювати кількість часу, який діти проводять в телефоні, і власне контент, який вони там споживають.

Ми опираємось на дослідження ЮНЕСКО, досвід шкіл за кордоном чи приватних навчальних закладів, де це вже працює. Можна залишати телефони у вчителя і батьки у разі потреби контактують з ними. Можна запропонувати учням під час навчання користуватися кнопковими телефонами, та інше», – наголошує Андрій Закалюк.

  • Термінали в їдальнях

У шкільних їдальнях буде можливість розраховуватись банківськими картками. Зараз це буде діяти у кількох навчальних закладах, але з січня має охопити всі школи МТГ. З наступного року це буде обов’язковою умовою у тендерних документаціях, тож всі надавачі послуг, які займаються харчуванням у шкільних їдальнях, будуть зобов’язані це організувати у всіх школах.

  • Покращення здоров’я школярів

З вересня управління освіти Львова робить великий акцент на здоров’ї дітей, тому запроваджує одразу декілька пілотних проєктів, щоб діти більше рухались. Йдеться про те, що у школах 30% парт мають бути стоячими, відтак діти під час уроків будуть змінювати парти та більше рухатись. Також йдеться про більше активностей на перервах – шведські стінки, тенісні столи, спортивні забави. Окрім того, в класах на стелі будуть малювати спеціальні офтальмологічні кола: під час уроку діти на кілька секунд за певною схемою водять очима по цих схемах, щоб розвантажити зір від напруги. Пілотними школами у цьому проєкті є СЗШ №49 та школа «Лідер».

З минулого року в школах успішно працює проєкт «Гайда на прогулянку»: учні початкових класів кожного дня ходять на вулицю на прогулянку, незалежно від погодних умов. Це теж допомагає дітям більше рухатись та більше часу проводити на свіжому повітрі.

  • Жодних оцінок за творчі предмети

Управління освіти рекомендувало педагогічним радам шкіл відмовитися від оцінювання таких предметів як образотворче мистецтво, трудове навчання, музика та, можливо, фізкультура. Така пропозиція має на меті дати можливість учням творчо підходити до виконання завдань із цих предметів та розкривати свій творчий потенціал.

  • Уроки парами для старшокласників

Розклад уроків для учнів старших класів складатимуть у такий спосіб, щоб, за можливості, предмети були розставлені парами (по 2 уроки одного предмету поспіль). Це робитимуть для того, щоб на один день учні готуватись до меншої кількості предметів.

оренда квартири Львів

Новини