Відомі львів'яни

Людомир Мончка


Львів’янин-геолог, який п’ятдесят років тому на тяжко зароблені гроші придбав яхту “Марія” і на ній 9 разів перейшов Атлантику, 4 рази Тихий океан і три рази – Індійський

Людомир Мончка народився у 1926 році, у сім’ї львівського залізничника. Ще підлітком Людомир з друзями почав спускатися на байдарках галицькими річками і плавати на човнах по ставах. З роками його бажання мандрувати океанами лише зростало.

У 1940 році Людомир Мончка вступив до Львівського університету ім. Івана Франка на геологічний факультет, де паралельно працював лаборантом на кафедрі.

У 1941 році Львів окупували німці. Людомир  вступив добровольцем до Армії Крайової, в якій воював два роки. А за кілька років до Львова знову повернулися московські  окупанти. 

Зрозуміло, що радянська імперія не забула б цей військовий період біографії Людомира Мончки, тому він вимушений був виїхати із Західної України до Польщі, де продовжив своє навчання, але вже на геологічному факультеті Вроцлавського університету. 

А після навчання почав оті майже безконечні подорожі – Монголія, Південна Америка, Африка.

У 1972 році здійснилася заповітна мрія Людомира: на гроші зароблені в Замбії і на позичені кошти, він придбав одинадцятиметрову яхту “Марія”, на якій вже наступного року вирушив у свій перший рейс. 

Майже щорічні його подорожі різними країнами світу тривали до 1984 року. За цей час він на своїй яхті здолав понад 70 тисяч морських миль, з них півтори тисячі – на самоті. А закінчив свій земний шлях Людомир Мончка у січні 2006 року.

***

Історія Людомира Мончка є прикладом того, як давні юнацькі мрії, навіть під впливом здавалось би нездоланних зовнішніх обставин, мають властивість збуватися…

“Відомі львів’яни” на ПЕРШОМУ ЗАХІДНОМУ.

Залишити відповідь