23-24 лютого повітряні сили очікують провокації та ракетні обстріли Росії – Ігнат

Фото: Повітряні сили України

У повітряних силах Збройних сил вважають, що 23-24 лютого можливі провокації Росії та ракетні обстріли, українські захисники готуються «на кожен день».

Про це заявив речник Повітряних сил Юрій Ігнат в ефірі «Українського радіо», пише Українська правда.

«Вони постійно спішать щось довести своєму фюреру (Путіну – ред.), чи він сам хоче довести щось своєму народу.

До певних дат ми вже звикли, що йде це (обстріли – ред.)… Тут вже бачите – терміни починають тиснути.

Вони хочуть десь до 23-го лютого – це у них день захисника вітчизни, а наступний день – це річниця вторгнення в Україну, яку вони хочуть захопити. От, можливо і скорочують терміни обстрілів, щоб найбільше дошкулити Україні усіма типами озброєння…

Все, що буде під рукою у ворога, буде застосовано, тому що уже все перепробував. У нього лише один аргумент – залякувати Україну і світ якоюсь «зброєю апокаліпсису».

На питання, коли можливі масштабні обстріли РФ, Ігнат відповів: «Можна прогнозувати, що 23-24 число, це сакральні дати (для росіян – ред.). Готуємось уже на кожен день».

Речник повітряників додав, що захисникам хотілося б збивати 100% ворожих ракет, але це не вдається зробити, бо в Україні великі території, а засобів ППО мало.

Він додав, що після масованих атак українська техніка одразу знову готується до наступного відбиття.

Ігнат наголосив, що Україна наразі не може збивати ракети Х-22, Онікс та Х-31: «Для цих ракет потрібні ЗРК Patriot, PAC-3, SAMP/T».

За його словами, РФ має в запасі ще багато С-300 та Х-22, не припиняє виробництво «Калібрів» та Х-101. Щодо «Іскандерів» – інформація відсутня.

Нагадаємо, з наближенням річниці російського вторгнення окупанти почали вдаватися до нової тактики обстрілів України.

Спочатку загарбники атакують Україну «Шахедами», а потім випускають ракети, зокрема балістичні. Усе це відбувається пізно ввечері або ж вночі.

Зокрема, вночі 16 лютого Росія випустила по Україні 36 ракет (12 крилатих ракет повітряного базування Х-101/555, 8 крилатих ракет морського базування «Калібр», 12 крилатих протикорабельних ракет повітряного базування Х-22, 3 керовані авіаційні ракети Х-59/31, 1 протикорабельна ракета «Онікс»). ППО знищила 16 із них.

Окупанти влучили на півночі, заході України, у Дніпропетровській і Кіровоградській областях.

Новини