Через кризу в ІТ-галузі почались скорочення працівників – представниця ІТ Кластера

Фото: life.pravda

У світі розпочалась криза в ІТ-сфері. Кількість тих, хто втратив роботу за три тижні 2023 року перевищила на третину кількість тих, кого звільнили у попередньому році. Звільнення, які пішли хвилею серед українських компаній, були наслідком зменшення замовлень, але і частково реакцією на випередження.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповіла керівниця департаменту досліджень Львівського ІТ Кластера Ярина Возняк.

За її словами, криза розпочалась ще після ковіду.

«Економічний спад пішов хвилею. Коли компанії дивляться одна на одну. Також в економіці стало менше грошей, відтак, компанії «врізають» витрати. В тому числі за рахунок проєктів з невизначеним прибутком в недалекому майбутньому.  Коли стає менше грошей, відповідно, такі статті, проєкти, люди, які там працюють, вже не є такими затребуваними для компаній. Враховуючи, що українські компанії є частиною глобальних компаній, то десь ця ситуація зачіпає і наші компанії», – пояснила представниця ІТ-бізнесу.

Крім того, в Україні додається ще фактор війни. Але тут теж є неоднозначна ситуація. Бо, за словами Возняк, є компанії, які хочуть позбутись ризиків, а є такі, які, навпаки, свідомо розміщують замовлення в Україні, щоб якось підтримати країну.  

Спад кількості замовлень існує,  хоча обсяг експортної виручки є все ще більшим, аніж в ковідні часи.

«Але він не настільки більший, якби не трапилась війна. Було зростання + 5,5%, в порівнянні з ковідними часами, але якщо говорити до того, то зростання було +38%», – зазначила Ярина Возняк.

Так чи інакше, це впливає на ринок праці. Відтак, в такій ситуації, за її словами, найбільші шанси втратити роботу мають працівники-low-performer, рекрутери, фахівці з малим досвідом роботи.

оренда квартири Львів

Новини