Через неякісний ремонт руйнується дорога на Замарстинівській у Львові

Фото: ЛМР

Тільки недавно ремонтували, але знову утворились ями. Вулиця Замарстинівська у Львові продовжує асоціюватись із неякісним ремонтом. На дорозі утворились з десяток аварійних ділянок. Найбільша вже має понад метр у діаметрі. Щомісяця стан дороги лише погіршується.

Про це йдеться в програмі  «ОЧІ» на «Першому Західному».

Вулицю Замарстинівську відремонтували тільки три роки тому, а на Гарячу лінію міста Львова постійно надходять скарги на неякісний ремонт.

Невдоволені дорогою і водії, і пішоходи. Кажуть, що дорога неякісна, шумна та з вибоїнами.  

«На вулиці Замарстинівській дороги катастрофічні. Колесо лишаєш тільки так. Легенько. Відлітає бруківка і можна когось поранити. Дуже небезпечно», – скаржиться знімальній групі перехожа.

«За ту яму люди неодноразово і в Фейсбуку і інших соцмережах писали. І сусіди звертались. Але реакції нема. Особливо, коли дощі, її не видно і люди мають проблеми», – додає місцевий мешканець.

Для того, аби оцінити якість дороги, ремонт якої з 2018 по 2020 рік для «Львівавтодору» виконувала фірма «Онур», знімальна група «Першого Західного» запросила на Замарстинівську професійного будівельника.

Андрій Пристайко одразу говорить про неякісний ремонт.

«Компанія «Онур» робила це поспішно в останній день. Вони не витримали технологію. Бетон не затвердів, відкрили рух. То вина, однозначно, їхня. Все розсипалось протягом двох років. Коли падає дощ, тут утворюються калюжі, і мешканці, які проходять, завжди мокрі», – сказав він.

Скриншот з відео

Будівельник одразу звернув увагу на величезні шпарини поміж камінням.

«Тут зовсім нема бетону. От два різних камені, між ними наповнення нема. І це створює дуже великий шум, коли машини несуться», – каже Андрій Пристайко.

Черговий недолік, за його словами, це будівельні матеріали. Бруківкою тут і «не пахне». В кращому випадку, це зрізані її залишки, а подекуди є каміння, яке для ремонту доріг не годиться.

Про те, що Замарстинівську відремонтували з матеріалів сумнівної якості говорить і голова комісії з питань транспорту і зв’язку Львівської міськради Ігор Зінкевич. Він також не розуміє, чому після завершення будівництва, а це було в 2020 році, дорогу досі не здали в експлуатацію.

«Я називаю це «сміттям». Вони називають це «бита бруківка», яку вони зацементували і яка повинна б виконувати функцію. Але чому її не здали? Чому є порушення щодо правил дорожнього руху, паркування? Проєктанти говорять, що винні підрядники, а підрядники говорять, що винні проєктанти, в результаті чого досі тягнеться ця ситуація», – зазначає Ігор Зінкевич.

Окрім того, що Замарстинівську відремонтували за майже 100 мільйонів гривень, кошти у вулицю продовжують вкладати і донині.

«В нинішньому бюджеті 2023 року передбачені кошти на прочищення каналізації. Як нам пояснили, що повністю розкопавши дорогу, вони не чистили каналізацію. А тепер вони будуть прочищати каналізацію. Вже закладено близько 18 мільйонів, якщо не помиляюсь», – говорить міський депутат.

У Львівській міськраді не знайшли часу, щоб прокоментувати ситуацію з ремонтом вулиці Замарстинівської.

оренда квартири Львів

Новини