Чи будуть представники ТЦК вручати жінкам повістки на вулицях. Коментар Ярослава Жукровського

Фото: DR

З 1 жовтня 2023 року жінки, які мають медичну та фармацевтичну освіту, мають ставати на військовий облік, всі інші –  за особистим бажанням. Спеціальність враховується і за дипломом, і за фактичним місцем роботи.

Про це в ефірі програми в програмі «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному» розповів юрист Ярослав Жукровський.

Він наголошує, що ці зміни до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» були ухвалені ще минулого року і тільки тепер набувають чинності.

«Є обов’язок для жінок, які мають медичну та фармацевтичну спеціальність. Якщо ви – лікар, закінчуєте відповідний навчальний заклад, інформація передається в територіальний центр комплектування. Навіть, якщо не працюєте зараз або працюєте за іншою спеціальністю – все одно зобов’язані стати на відповідний облік. Звичайно, до жінок, які перебувають по догляду за дитиною, ці положення не застосовуються», – пояснює Ярослав Жукровський.

Водночас термінів у змінах до закону немає, але відповідальність за ухилення від постановки на військовий облік передбачена.

«Відповідний порядок не встановлює дедлайни. Він встановлює час, з якого жінка, яка повинна бути на обов’язковому військовому обліку, має перебувати на цьому обліку.  В такої жінки можуть виникнути труднощі з роботою, бо роботодавець може запитувати її про це. Але там також в порядку введення військового обліку встановлений дедлайн – 2026 рік на постановлення тих жінок на військовий облік. Я не думаю, що жінок біля лікарень, поліклінік працівників ТЦК будуть виловлювати… Хоча – невідомо», –  розмірковує юрист.

Але є виключення – вагітні жінки чи такі, що виховують малолітніх дітей.  Мобілізовувати їх не будуть мати права. А те, що вони не стануть на облік – не буде порушенням порядку.

«Порядок від грудня 2022 року встановив рамки. І це нормальні рамки для постановлення на облік. Звичайно, до жінок, які будуть порушувати порядок ведення військового обліку, можуть по ст. 210  застосовуватись штрафи», – говорить Ярослав Жукровський.

оренда квартири Львів

Новини