Данія передасть Україні ще 30 західних Leopard 1 та 15 радянських Т-72

Данський Leopard 1A5 у музеї Стевнсфорт. Фото: Wikimedia Commons

Данія вирішила передати Україні ще 45 танків – 30 західних Leopard 1 та 15 радянських Т-72 – у межах військової підтримки через повномасштабне російське вторгнення.

Про це заявив міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен на 15-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн»), передають данські TV2 та Avisendanmark, пише Громадське.

Йдеться про 15 модернізованих танків радянського виробництва Т-72EA, а також 30 танків Leopard 1.

Ідея передачі танків Т-72 полягає в тому, що, на відміну від танків Leopard, їх можна негайно включити до складу техніки Збройних сил України. Для використання Leopard українським військовим потрібна додаткова підготовка, а з танками Т-72 цієї проблеми немає, пояснив міністр.

Ця військова допомога є частиною пакету на суму приблизно 777 мільйонів євро (5,8 млрд данських крон), про який Данія оголосила минулого тижня без уточнення деталей.

Раніше Данія вже закупила для України 100 танків Leopard 1A5 у співпраці з Німеччиною та Нідерландами. Перші 10 танків із цього пакета поставили до України на початку вересня.

Також данські інструктори відповідають за першу частину навчання українців, після чого навчання продовжують німецькі колеги. Весь процес відбувається в тісній співпраці з перекладачами з низки країн та представниками німецької танкової промисловості.

Танки Leopard 1A5 були на озброєнні Збройних сил Данії до 2005 року. У 1997 році Данія закупила 51 танк Leopard 2A4, після чого старіші моделі Leopard 1A5 були зняті з виробництва.

У 2010 році Данія продала приблизно 100 старих танків компанії FFG, де вони перебувають і досі. Кілька танків Leopard 1A5 передали до данських музеїв бронетехніки. Три музеї Данії передали шість із них Збройним силам, щоб одразу після ухвалення рішення розпочати підготовку українців.

оренда квартири Львів

Новини