Для ЗСУ закуплять і FPV-дрони – Федоров

Фото: Суспільне

Серед дронів, на закупівлю яких для українських воїнів цього року буде спрямовано як мінімум 20 млрд грн, будуть і FPV-дрони (First Person View – дослівно «від першої особи»), які мають пристосування, за допомогою якого оператор бачить картинку з камери дрона за допомогою окулярів, а не з дисплея планшета.

Про це в розповів віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, повідомляє Суспільне.

«Звичайно що входять (до бюджету у 20 млрд грн, які планують – ред.). FPV-дрони входять в ударні роти, в окремі підрозділи, які використовуються та інші підрозділи… Зараз все більше з’являється проєктів, які займаються FPV. У цьому бачимо потенціал, також підтримуємо. Ворог також активно розробляє FPV-дрони, навчає піотів. Почалась така боротьба технологій на полі бою», – сказав Федоров.

Відповідаючи на питання, що велику частину дронів на фронті займають цивільні дрони китайського виробництва і чи розробляються плани аналогів у випадку припинення функціонування китайських дронів в Україні, Федоров сказав, що потрібна локалізація виробництва цього сегменту.

«Ця робота паралельно відбувається. Поки що потрібно створювати найкращі умови для розвитку БпЛА, спочатку фінансувати цю сферу, щоб українські виробники виробляли продукти. І тоді органічно з’являться продукти… Для того щоб з’явилися такі компанії, щоб конкурувати із DJI», – сказав міністр.

За його словами, без грошей, держпідтримки, лібералізації цієї допомоги звичайно неможливо зайняти цю нішу.

«Тому на сьогодні MAVIC, дійсно є важливими на фронті, вони виконують важливу роль, забезпечуємо наші збройні сили, але паралельно ми вже бачимо, що з’являються компанії, що можуть працювати у цій ніші і мають великий потенціал. Питання нашої нацбезпеки – воно поступово розвивається та вирішується», – сказав Федоров.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка сприятиме розвитку виробництва українських безпілотників. Цього року Міноборони планує збільшити закупівлю БПЛА для Збройних Сил і спрямувати на це близько 20 мільярдів гривень.

оренда квартири Львів

Новини