Генсек НАТО заявив про прогрес контрнаступу: «Українці просуваються вперед»

Фото: Bloomberg

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські війська змогли прорвати російську оборону і досягли прогресу в контрнаступі.

Про це Столтенберг сказав під час виступу перед європарламентарями, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на AFP.

Столтенберг зазначив, що коли Росія розпочала своє вторгнення, її армія вважалася другою найсильнішою у світі: «Зараз російська армія є другою найсильнішою в Україні».

«Українці поступово набирають сили, і це доводить важливість нашої підтримки, а також нашу здатність і готовність продовжувати цю підтримку», – сказав він законодавцям.

«Це важкі бої, але українські сили змогли прорвати оборонні лінії російських військ, і вони просуваються вперед», – зазначив Столтенберг.

Він відзначив значну замінованість, яка ускладнює просування Збройних сил України.

«Але українці вирішили розпочати наступ, тому що вони збираються звільнити свою землю, і вони роблять успіхи. Можливо, не так швидко, як ми сподівалися, але вони поступово просуваються вперед, приблизно по 100 метрів на день», – сказав генсек.

«Навряд чи в будь-якій війні ми побачимо лише перемоги тієї сторони, яку ми підтримуємо. Будуть і погані, і хороші дні. Ми повинні бути з Україною не лише в добрі часи, але й у погані», – наголосив він.

За словами генсека, «ми підтримуємо їх, коли вони перемагають, і коли вони програють, ми з Україною».

Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві заявив, що Вашингтон бачить прогрес українського контрнаступу, і Штати подбають про те, щоб Україна і зараз, і в довгостроковій перспективі мала необхідну допомогу.

Минулого тижня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також емоційно відповів коментаторам, які критикують «надто повільний» контрнаступ.

оренда квартири Львів

Новини