Готові до будь яких реакцій ворога – Андрій Тетерук про нашу спромогу та Путіна

Фото: АрміяInform

Аналізуємо, чого можна очікувати від ворога. Коли буде масований ракетний обстріл, з якого боку піде масштабний наступ росіян, які можуть бути провокації, що може зупинити Путіна і яке найбільше наше досягнення за рік війни – у програмі Головне за день на ТРК «Перший Західний» військовий експерт, комбат легендарного батальйону «Миротворець» Андрій Тетерук.

Повне відео інтерв’ю дивіться тут.

Фото: УНІАН

«ЗСУ готові дати росіянам відсіч на землі, з моря і з повітря»

– Оперативне командування «Північ» повідомило про рух на кордоні військових колон без розпізнавальних знаків. Окрім того, мешканців Чернігівщини і Сумщини просять не фіксувати і не викладати світлини і відео руху нашої техніки, а на Харківщині виявили російські ДРГ. Що на цих напрямках зараз відбувається? Це провокації чи щось серйозніше?

Терміном провокація я би користувався в мирний час, бо під час війни точно немає кого і на що провокувати. Такі дії трактуються, як спроби промацати найслабші місця української оборони, чи перевірити нашу пильність. У такий спосіб діють як українська, так і російська сторони. Бо й ми під час війни по лінії фронту прощупуємо найслабші ланки і саме туди намагаємося вдарити, аби послабити ворога. Хто буде кращий у цьому військовому мистецтві, хто зможе нав’язувати свою тактику і стратегію ведення війни – той і переможе. Хоча тут, безумовно, потрібно всебічно розглядати ситуацію і враховувати й інші складові чинники: економічні, дипломатичні та ресурсні. А щодо дій ворога, то ЗСУ перебувають у ступені повної бойової готовності – готові до будь яких дій ворога. І, що найголовніше, готові дати росіянам відсіч на землі, з моря і з повітря.

«Маємо розуміти абсолютний рівень небезпеки»

– Нашу готовність розуміє і окупант. Речник командування Повітряних Сил Юрій Ігнат заявив, що ворог, бачачи нашу підготовку на 23-24 лютого, тепер намагатиметься заскочити нас зненацька та вдарити пізніше. Чого очікувати?

– Ми точно не можемо зараз очікувати послаблення війни – для цього немає підстав. А щоб заскочити Україну зненацька, ворог має провести величезний комплекс прихованої підготовки. Однак, враховуючи рівень і наших спроможностей, і західних партнерів ворог не здатен приховано провести будь яку нову наступальну операцію. Так, безумовно, окупант будує глобальні задуми і плани. Але я не погоджуюсь з тими, хто вважає, що для росіян є таким аж сакральним 24 число. Ми менш за усе маємо звертати на це увагу.

Повинні розуміти абсолютний рівень небезпеки. Давайте згадаємо, що говорив Путін рік тому. Він ставив мету денацифікувати Україну, демілітаризувати її і привести до влади своїй ставлеників. Такою була основна мета цієї спецоперації. І те, що ми не дозволили її реалізувати ворогові тоді, тепер – втілюється у якісь локальні, тактичні завдання, які вони нарізають своїм командувачам. Тож, враховуючи це, потрібно бути готовими до масованого застосування РФ наявного ресурсу. Ресурсу, насамперед, мобілізаційного, який вони готують з грудня. Бачимо ворожу авіацію на кордоні України, однак відновлення бойової техніки, яку вони за рік війни втратили в Україні, потребує часу.

Генерал Сирський проводить нараду в Бахмуті. Фото: Сухопутні війська ЗСУ

Ми зараз маємо чітку позиційну боротьбу і паритет по лінії фронту: ані ми не можемо кардинально просунутися вперед, ані ворог. Наприклад влітку, на південному напрямку, наші наступальні дії рахувалися десятками кілометрів. А ворог, якщо і може чимось зараз похвалитися, то це 50-ма метрами за місяць – це точно не наступ. З іншого боку, інтенсивність боїв є зараз високою – на межі людських можливостей, причому, як з їхнього, так і з нашого боку. Українські військові, аби не дати ворогові нав’язати свій сценарій перебігу подій, демонструють надзвичайну мужність.

Я би зараз більше уваги приділяв підготовці резервів з українського боку. Думаю, що військове і політичне керівництво України розуміє – ми точно не закінчимо цю війну влітку. Тож тішити себе ілюзіями, що можемо перемогти тільки тими, хто зараз воює і понад рік перебувають на передовій без повноцінного відновлення, – це неправильно. Бачимо, що Путін буде використовувати 300 тисяч свого мобілізаційного резерву, тому нам також потрібно готуватися. Тож нам слід превентивні заходи – це значно дешевше, ніж потім долати негативні наслідки.

Скрін з відео: Перший Західний

«У Путіна необмежені влада і ресурси»

– Щодо того, наскільки росіяни готові воювати – Financial Times оприлюднило статтю, в якій розповіло, як Путін готував повномасштабне вторгнення в Україну. Цитуємо: «Навіть коли величезна для Росії ціна вторгнення стає для Путіна очевидною, кремлівський лідер, як ніколи, сповнений рішучості довести справу до кінця». Бачимо, що росіяни не шкодують своїх людей, але цікавить інше, – наскільки вистарчить у РФ грошей, аби реалізувати путінські амбіції?

– У Путіна необмежені влада, ресурси і він буде витрачати на війну, скільки вважатиме за необхідне. Він прагне переписати історію і увійти в неї як «собіратєль зємєль рускіх». Путін про це неодноразово казав і ігнорувати це не варто.

Думаю, що зараз усі демократичні лідери, в тому числі такі оптимісти перемовин як Емануель Макрон, вже переконалися, що звертатися до Путіна з мирними пропозиціями – це марно витрачати час. Маємо цьому кадебешнику довести, що усі його спеціальні та воєнні операції приречені на поразку, бо вони сплановані в порушення усіх діючих міжнародних норм, а основне – людських. Я би дуже хотів, щоб влітку війна закінчилася через смерть Путіна. Мільйони прокльонів, які лунають на його адресу, це в енергетичному сенсі важка карма. Але якщо він залишиться живий, маємо стати свідками унікального юридичного процесу, де б і він, і уся його корумпована влада, розглядались би через призму сучасного міжнародного права. Це було б потужним запобіжником усім тим, хто зараз намагається перекроїти мапу світу.

Фото: УНІАН

Зараз дуже багато диктатур, тоталітарних режимів (які ігнорують усе: і моральне, і юридичне і людське), уважно спостерігають – наскільки демократичний світ здатний себе захистити, готовий об’єднатися, щоб дати відповідь; наскільки потужною може бути демократія. Тому перед нами стоїть дуже велика шляхетна мета і завдання – зруйнувати і поховати як мрії Путіна, так і майбутнє РФ. У тому вигляді, в якому Росія сформована, вона буде завжди нести загрозу. Не маємо права зупинятися, поки РФ не буде зруйнована.

Перемога, на яку ми сподівалися з 2014

– Компанія «Gradus Research» до річниці вторгнення провела опитування, що ж українці вважають найбільшими перемогами у цій війні. Такими подіями були названі звільнення Херсона, Херсонщини і Харківщини. А яку б подію виокремили ви?

– Ми зруйнували плани Путіна щодо захоплення України. Очевидно, що за цей рік його позиції набагато погіршились, а України – покращились. Маємо підтримку демократичного світу, який прийняв фундаментальне рішення допомагати Україні до перемоги. Ось це я вважаю невимовно крутою новиною за останні 9 років агресії РФ проти нашої держави.

З такою позицією нам буде набагато легше реалізувати наш намір перемогти Путіна.

Записала Наталка Сохан

Новини