Грузія, Азербайджан, Угорщина та Румунія постачатимуть електроенергію в ЄС

Фото: Укрінформ

Представники Грузії, Азербайджану, Угорщини та Румунії найближчим часом досягнуть угоди про постачання електроенергії до ЄС.

Про це заявив віцепрем’єр Грузії, голова Мінекономіки Леван Давіташвілі, повідомляє Грузія онлайн.

«Найближчим часом між Грузією, Румунією, Угорщиною та Азербайджаном буде досягнуто згоди для того, щоб усі чотири країни одночасно зуміли здійснити цей проєкт, тому що це інвестиція в кілька мільярдів і одночасно це дасть можливість підключити безпосередньо Грузію до енергоструктур ЄС», – сказав він.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв минулого тижня під час робочого візиту до Грузії заявив, що Баку збирається постачати на міжнародні ринки 157 ГВт електроенергії через Грузію.

Тижнем раніше у Тбілісі побував міністр енергетики Азербайджану Парвіз Шахбазов. На зустрічі з Давіташвілі він обговорював можливість прокладання лінії електропередач дном Чорного моря – проєкт, який Грузія та Азербайджан, розраховують реалізувати за участі Румунії та Угорщини.

Напередодні прем’єр Угорщини Віктор Орбан за підсумками переговорів зі своїм грузинським колегою Іраклієм Гарібашвілі у Будапешті заявив, що Угорщина потребує закупівлі електроенергії з Азербайджану через Грузію.

Новини