Хмару діоксиду сірки з вулкану, що «зависла» над Україною, розвіє сильний вітер


Концентрація діоксиду сірки у повітрі над Україною має зменшитися завдяки сильному вітру. Про це у коментарі Суспільному повідомив директор Гідрометцентру Микола Кульбіда.

«Такий вітер продуває усі квартали і по місту зменшується забруднення. І вже сьогодні таких (небезпечних – ред.) значень немає. Згодом ситуація стабілізується і забруднення помалу почне накопичуватися у нижніх шарах атмосфери», – зазначив синоптик.

22 жовтня Гідрометцентр оголосив I рівень небезпеки по Київській області. Сильні вітри можуть протриматись ще декілька днів, проте вони допоможуть розвіяти отруйний для людського організму діоксид сірки.

Синоптик зазначив, «діоксид сірки, звісно, що впливає (на здоров’я. – ред.)». За його словами 20 жовтня вміст сірки у повітрі був завищеним, проте наразі ситуація покращилася і показники є безпечними для людини.

Водночас поривчасті вітри до 22 м/с підняли у повітря велику кількість пилу. «Цей показник залишається високим, оскільки довгий час була вітряна погода, проте як тільки вітер вщухне і кількість пилу у повітрі зменшиться», – додав очільник Укргідрометцентру.

Як повідомлялося, до України дісталися повітряні маси з діоксидом сірки з Канарських островів, де триває виверження вулкану Кумбре-В’єха.

Вулкан Кумбре-В’єха (з іспанської Cumbre Vieja – «Стара Вершина») на Канарах прокинувся 19 вересня і почав викидати струмені лави та попелу в повітря. Виверження вулкану посилилося у ніч проти 25 вересня. Через це довелося тимчасово закрити місцевий аеропорт.

Збитки через виверження вулкану на Канарах сягнули близько 87 мільйонів євро.

Іспанський уряд класифікував острів Ла-Пальма як зону лиха через виверження вулкану.

29 вересня потоки лави з вулкана дісталися Атлантичного океану. У результаті взаємодії лави з морською водою утворюються токсичні випаровування.

 


оренда квартири Львів

Новини