Європа пильнує за Україною, але Україна має сама собі давати раду, – ексміністерка оборони Литви


Санкції за міграційну кризу могли б бути жорсткішими. Це визнала в програмі «На межі» на «Першому Західному» депутатка Європарламенту, президентка ПА НАТО (2018), ексміністерка оборони Литви Раса Юкнявічене.

«Санкції – це важливо. І важливо те, що вони були прийняті одноголосно. Все більше Європа розуміє, що твориться на східних кордонах і що Лукашенко і Путін – це такі сіамські близнюки Але, на мою думку, санкції могли б бути ще жорсткішими і ще раніше», – вважає євродепутатка.

За її словами, в понеділок в Європарламенті розширили список діяльності, за яку можна накладати нові санкції. І перевезення нелегальних мігрантів якраз туди увійшло. Хоча сам список конкретних структур, підприємств, які можуть потрапити під санкції, буде готовий за тиждень-два.

«Але це вже впливає. Бо ці перевізники, які возили мігрантів, вже призупинили свої польоти: і сирійські, і турецькі, і іракські. Побачимо, як буде далі. Якщо потрібно буде, то буде і шостий пакет санкцій. Лукашенко на це напрошується», – говорить Раса Юкнявічене.

Щодо України, то, за її словами, в Європарламенті на цю тему дискутують рідко, бо є люди, яким це цікаво, а є ті – яким не цікаво.

«Але в комітеті ми спостерігаємо за тим, як розгортається ситуація на східних кордонах України. І якраз ми дискутуємо про те, чи те, що діється на кордоні з Польщею, є частиною загальної гри Росії,чи це є окрема історія. Але особливість російської гри в тому, що вони роблять все так, щоб не доводити до рівня, за яким наступає умова 5 ст. НАТівської угоди (колективна оборона – ред.) Наприклад, якби був напад на Польщу чи Литву», – додає євродепутатка.  

Але найбільше, на її погляд, страждає Україна. Зокрема, найбільше дезінформації, яка йде від Кремля, направлено саме проти України. Тут для українців найважливішим є залишатись єдиною країною, вважає вона.  

 


оренда квартири Львів

Новини