Ілон Маск зірвав українську атаку на Севастополь у 2022 році – CNN

Фото: Голос Америки

У 2022 році Ілон Маск таємно наказав відключити зв’язок Starlink поблизу узбережжя Криму, щоб зірвати напад України на російський військово-морський флот у Севастополі.

Про це повідомляє телеканал CNN, який отримав у своє розпорядження уривок біографії Маска, написаної американським журналістом і письменником Волтером Айзексоном, яка офіційно надійде в продаж 12 вересня, пише Економічна правда.

Із нього випливає, що 2022 року Маск таємно наказав своїм інженерам відключити мережу супутникового зв’язку Starlink поблизу узбережжя Криму, щоб зірвати напад України на російський військово-морський флот у Севастополі за допомогою надводних дронів.

За словами журналіста, українські підводні дрони з вибухівкою нібито «наблизилися до російського флоту», але потім «нешкідливо викинулися на берег».

Айзексон пише, що рішення Маска було викликане страхом перед ударом у відповідь Росії. Глава SpaceX нібито спілкувався з російськими чиновниками і був упевнений після цих розмов, що Росія в подібній ситуації може застосувати ядерну зброю.

У біографії наводяться слова мільярдера, який пояснив, що супутникова мережа не призначена для конфлікту.

«Starlink був створений, щоб люди могли дивитися Netflix, розслаблятися, підключатися до Інтернету в школі, творити мирні справи, а не наносити удари дронами», – ідеться в матеріалі.

Українська сторона нібито намагалася переконати бізнесмена, але той не піддавався.

При цьому CNN не вдалося отримати коментар самого Ілона Маска і підтвердити опубліковану інформацію.

Нагадаємо, 30 липня 2023 року стало відомо, що Міністерство оборони США купить у компанії Маска 400-500 терміналів Starlink, під час використання яких відомство саме зможе визначати, де і як вони можуть використовуватися.

оренда квартири Львів

Новини