ISW: Міноборони РФ роблять крайнім за Кримський міст, аби захистити Путіна. Мапи боїв

Фото: росЗМІ

Кремль робить Міноборони Росії цапом-відбувайлом за вибух на Кримському мосту, щоб відвести провину від президента РФ Володимира Путіна, на адресу якого почала лунати критика.

Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту дослідження війни (ISW), пише Українська правда.

Офіційної заяви Міноборони Росії з приводу інциденту не було. Російське видання Meduza повідомило, що адміністрація президента Росії розіслала російським ЗМІ інструкцію про те, як слід применшувати серйозність ушкоджень моста. Не виключено, що Кремль наказав російському МО зберігати мовчання з приводу цієї ситуації. Як пише ISW, російський пропагандист Володимир Соловйов заявив, що Росія повинна почати ударну кампанію по критично важливій українській інфраструктурі замість того, щоб «слухати обіцянки російського МО».

Один із російських військових блогерів попередив, що якщо Путін не вживе заходів у відповідь, це «буде сприйнято за слабкість самого президента». Інший мілблогер зазначив, що Кремль лицемірно закликає росіян згуртуватися за Путіна, якщо він не може прокоментувати такі важливі події, як затоплення «Москви», обмін полоненими або крах харківського фронту. ISW пише, що це перша пряма критика на адресу Путіна.

Нагадаємо, вранці 8 жовтня стало відомо, що на залізничній гілці кримського мосту потужна пожежа.

Окупаційна влада Криму заявила, що на Кримському мосту нібито вибухнув вантажний автомобіль. Тим часом так званий глава «парламенту Криму» заявив, що дорожнє полотно на Кримському мосту пошкодили «українські вандали».

Пізніше окупанти заявили про відновлення руху через Кримський міст для легкових авто та автобусів.

війна в

Новини