На 1 вересня 4 школи на Львівщині не мають  укриттів – Олег Паска

Фото: nus.org.ua

Шкіл, які не мають укриття, а відтак, будуть навчатись на Львівщині дистанційно, меншає.  Залишились вже не 5, а 4 школи, що не можуть забезпечити своїм учням безпечне навчання. Однак, за тиждень-два їх взагалі має бути лише дві.

Про це  в ефірі «Першого Західного» в програмі «АНТИтокШОУ», яка стартувала 31 серпня, повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

Він нагадав, що Львівщина в 2022-2023 навчальних роках мала перша місце в країні за кількістю учнів, які навчались очно. На його думку, треба подякувати громадам, директорам шкіл та батькам за те, що вони  швидко самоорганізувались і зробили все, щоб діти мали хоч якісь умови безпекові і могли навчатись очно.   

«Звичайно, є громади, які можуть собі дозволити кращі ремонти, краще будівництво укриттів, а є громади, які не мають таких можливостей. Але навіть в межах тих ресурсів, які є, Львівщина добре підготовлена до початку навчального року. Станом на зараз вже не 5, а 4 школи залишаються під питанням, що, можливо, вони можуть навчатись дистанційно. Але я думаю, що протягом тижня-двох, ця кількість дійде до двох», – зазначив посадовець від освіти.

Скриншот з відео «Першого Західного»

Він розповідає, що для Львівщині з держбюджету була  виділена субвенція – 29 млн 800 тис.грн. Вона  була розподілена між громадами і школами, які найбільше цього потребували, але відповідно до порядку, який затвердив Кабмін. Тобто, в залежності від кількості учнів. Також на облаштування та ремонт укриттів  додавали своє співфінансування громади.

«Хочу зазначити, що попри критичне ставлення до віддаленого навчання, Львівщина має найкращий досвід у забезпеченні навчання дистанційно. Цього року наша дистанційна  школа мала навіть 200-бальників. Тому ми і надалі будемо навчати педагогів, щоб в критичні моменти ми не втрачали в якості навчання», – зазначає Олег Паска.

Нагадаємо, планується, що цього навчального року на Львівщині 224 тисячі учнів будуть навчатися очно. Ще 64 тисячі поєднуватимуть дистанційну та очну форми навчання і 1400 учнів планують навчатися дистанційно.

оренда квартири Львів

Новини