На громадському транспорті бракує водіїв, бо бояться мобілізації і не хочуть працювати чесно – Ігор Зінкевич

трамвай
Фото: Вікіпедія

Львівському АТП-1 потрібно ще приблизно 150 водіїв. Частина транспортних засобів простоює, бо нікому сісти за кермо. А львів’яни тим часом нарікають, шо автобусів не вистачає і  їздять вони не так довго, як хотілося б. Як кажуть у Львівській міськраді, щоб продовжити на годину-дві графіки, потрібно дати додаткову зміну водіїв на вечірні рейси.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому  Західному» розповів голова депутатської комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності Львівської міськради  Ігор Зінкевич.

«Дійсно, близько 50 водіїв бракує. І це зараз є найбільшою проблемою для того, щоб покращити ситуацію. Постійно є вакантні місця. Над цим працюють. Але нема бажання працювати тому, що не вирішене питання з електронним квитком, з заробітною платою. Багато водіїв працювали лише тому, що мали зайву «касу», якою вони підзаробляли собі на кожному маршруті.  Коли ми почали це все вичищати і є маршрути, які повністю переходять на перерахування коштів чи то банківською системою, чи «під чек» – зовсім інше ставлення водіїв до такої роботи», – заявляє Ігор Зінкевич.

Скриншот з програми «Першого  Західного»  

Ще однією причиною, яка відлякує потенційних водіїв, за його словами, це відвідування військкомату перед оформленням на офіційну роботу. Але така проблема є не тільки на комунальних підприємствах, чоловіки намагаються уникнути мобілізації всюди в Україні.

На думку Зінкевича, ситуація з громадським транспортом у Львові мала би владнатись, коли запрацює електронний квиток, бо тоді можна буде щось планувати, оскільки буде чітко видно усі пасажиропотоки і навантаження на маршрути.

«Перевізники дуже тішаться, що оплата буде за кілометр. Тобто, вони надають послугу – вони за послугу отримають кошти.  Місто виграє в тому, що працюватимуть графіки, і буде точна кількість проїжджених кілометрів. Тобто, якщо ми поставимо графік до 23.00, то вони будуть їздити до 23-ої години. Це та проблема, яку якраз допоможе вирішити електронний квиток», – вважає депутат.

Інше питання – це оплата праці водіїв, яка залежить від тарифної політики. Поки депутатський корпус немає бажання піднімати тарифи на проїзд. Ці витрати покриває міський бюджет.

«Цінова політика може підніматись лише для одноразових поїздок. Це ті люди, які користувались громадським транспортом, наприклад, раз в тиждень. Їм не вигідні будуть абонементи. Їм коефіцієнт вийде дорожчим. Це є правильна практика, яка дає можливість економити. Ти починаєш будувати свій план, в залежності від надходжень. Коли ти продаєш абонемент, ти знаєш скільки ти цього місяця заробиш. Ти можеш адаптуватись і балансувати у майбутньому, розуміти потреби і витрати», – говорить Ігор Зінкевич.

оренда квартири Львів

Новини