На Львівщині у День Гідності та Свободи вшанували Героїв Небесної Сотні

Фото: ЛОВА

Сьогодні, 21 листопада, Україна відзначає День Гідності та Свободи. Саме в цей день десять років тому розпочалась Революція Гідності.

Представники влади області та міста, депутати Львівської обласної та міської  рад, військові, громадськість поклали квіти до могил загиблих Героїв Небесної Сотні на полі почесних поховань на Личаківському кладовищі. Опісля покладання квітів відбулась спільна молитва за нашу країну та її захисників.

Про це повідомляють в Львівській обласній військовій адміністрації та Львівській обласній раді.

«Пам’ятаємо наших Героїв Небесної Сотні, які 10 років тому віддали за Свободу та Гідність України найцінніше. Це зокрема 21 людина зі Львівщини. Пам’ятаємо про усіх, хто у різні часи боровся за Незалежність нашої держави і не повернувся з поля бою. Ген свободи неможливо знищити!», – сказав начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

День Гідності та Свободи встановили згідно з Указом Президента на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

«Події, які відбувалися у часи Революції Гідності, особливо мені запам’яталися, бо пройшли крізь мене та моє покоління. Це був ще один клич єдності та гідності нашої країни та українського народу. Таких викликів, на жаль, у нас ще багато, але маємо показати,  що ми  вільна та суверенна держава.

Сьогодні ми згадуємо кожного Героя, який віддав життя на Майдані, кожного захисника, який поліг на фронті. Ми ніколи не забудемо їх подвиг. Вічна пам’ять!», – зазначив в.о. голови Львівської обласної ради Юрій Холод.

Під час Революції Гідності у столиці країни було убито 106 учасників Євромайдану та понад 2 тисячі поранено. У лави Небесної сотні став 21 Герой зі Львівщини.

Сьогодні також на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи, проведуть акцію «Майдан. 10 річниця початку Революції Гідності».  Це – мистецький перформанс, під час якого усі присутні зможуть знову відчути дух Майдану, що панував 10 років тому.

Фото: ЛОВА, ЛОР
оренда квартири Львів

Новини