На псевдовиборах на окупованих територіях росіяни не змогли створити картинку масовості – Дмитро Забавін

Фото: suspilne

По 80% – в Запорізькій та Донецькій, 75% – в Херсонській, 74% – в Луганській областях. Таку явку виборців росіяни «намалювали» на псевдовиборах до Держдуми та органів місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях. Але насправді активність виборців була дуже низькою, їх виловлювали навіть на пляжах.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів депутат Маріупольської міської ради Дмитром Забавін.

Він нагадав, що росіяни з 31 серпня по 7 вересня проводили так зване попереднє голосування. А потім ще три дні влаштовували Єдиний день голосування. Він назвав це «10 днів знущання над маріупольцями».

«Вони ходили з переносними скриньками, примушували людей голосувати. Дуже важко було відмовитись від голосування, коли поряд стоять люди з автоматами.

Вони використовували зупинки громадського транспорту, магазини, стихійні ринки. Тобто, там, де ще можна знайти людей. До повномасштабного вторгнення Маріуполь був півмільйонним містом. А зараз залишилось не більше 100 тисяч маріупольців. Але на всіх фото, що присилають мені маріупольці, 2-3 людини, які беруть участь у так званому голосуванні. Тобто, окупанти не спромоглись створити якусь картинку для внутрішнього споживача. Тобто, немає масовості, показовості того, що відбувся якийсь виборчий процес», – говорить Дмитро Забавін.

Щоправда додає, крім 100 тисяч населення у Маріуполі ще проживає 80 тисяч гастарбайтерів, які також створювали масовку на псевдовиборах.

За словами депутата, життя у Маріуполі стало тотальним концтабором. Контролюють навіть через заклади освіти, де вчителі мають право подивитись, що у дитини в телефоні.

Крім того, Маріуполь окупанти використовують і як військово-логістичний хаб.

«Зараз у них складна логістика з Кримом, тому вони перевозять з боку Ростова, через Таганрог, далі – Новоазовськ, Маріуполь і до тимчасово окупованої Запорізької області. Зараз через те, що «бавовна» влучає по всьому Маріупольському району, вони побоюються тримати великі угрупування в районі міста, вони їх концентрують по всьому Маріупольському району, на узбережжі Азовського моря», – розповідає депутат.

А приїзд до Маріуполя китайської оперної співачки і виконання нею «Катюші» на руїнах драмтеатру він назвав блюзнірством.

«Все, що відбувається з візитами закордонних гастролерів, це має порушення державного кордону України. Тобто, вони незаконно перетнули державний кордон і з цим повинні розбиратись відповідні правоохоронні органи. Треба всі законні заходи використовувати для того, щоб іншим не кортіло приїздити до українських міст, які тимчасово окуповані. Стосовно моральної сторони, то Маріупольський  драмтеатр – це місце, де росіяни двома бомбами вбили 600 маріупольців. Відповідно, це місце трагедії. І це не перший випадок, коли росіяни влаштували «танці на кістках» і це обурює», – зазначає Дмитро Забавін.

оренда квартири Львів

Новини