Не факт, що літаки ми отримаємо до кінця року – військовий експерт

Фото:.fi-aeroweb.com

Україна може отримати 42 винищувачі F-16 від Нідерландів і 19 від Данії. Про це напередодні заявив Володимир Зеленський.  Також зі слів міністра оборони Олексія Резнікова відомо, що українські пілоти вже  розпочали навчання на F-16.

Однак, це зовсім не означає, що ми найближчим часом  отримаємо літаки.

Про це в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному»  розповів військово-політичний оглядачем «Інформаційного спротиву» Олександр Коваленко.

«Треба бути реалістом. Передовсім щодо підготовки пілотів. Зараз лунають різні версії щодо строків підготовки.  В середньому – це пів року.  Але ми вже бачили, що в інших спеціалізаціях наші військові, які мають відповідний досвід, проходять навчання швидше.  Чи артилерія, чи то танки… Отже,  я не виключаю, що загалом строки підготовки наших пілотів можуть  бути в межах 4 місяців. Але це не означає, що ми ще в 2023-ому отримаємо  F-16», – переконаний оглядач.

За його словами, не треба також  забувати, що для цього ще потрібний персонал, що буде обслуговувати і ремонтувати літаки, а також  готовність і безпека аеродромів. Бо якщо не буде повітряного захисту, він легко може стати ціллю російських ракет. Останні обстріли Старокостянтинова, Львова, Івано-Франківська  стосувались саме аеродромної інфраструктури.

«Щодо Старокостянтинова, то там відбувається полювання за СУ-24, які є носіями Storm Shadow або SCALP EG. Але з Су-24 все набагато простіше. Вони можуть перелетіти на інший аеродром та продовжувати виконувати свої функції. У той час, як один із аеродромів буде пошкоджено, це не критично, бо є інші. У випадку з F-16 у нас буде виключно один, ну може більше. Але все одно у нас не така кількість аеродромів, які  здатні приймати F-16. І те, що були прильоти в район Коломиї, це пов’язано також з тим, що росіяни намагаються діяти на упередження. Спочатку вони пробували поцілити в пілотів, які мали проходити навчання на  F-16. Потім вони будуть намагатись повторювати ці удари по вірогідним аеродромам», – вважає Олександр Коваленко.

оренда квартири Львів

Новини