Одразу три українських фільми будуть представлені на Венеційському кінофестивалі


Одразу три українські фільми будуть представлені на 78-мому Венеційському кінофестивалі. Зокрема, світова прем’єра стрічки «Відблиск» Валентина Васяновича відбудеться в основному конкурсі кіноогляду, «Носорога» Олега Сенцова та «Цензорки» Петера Керекеша – у конкурсній програмі «Горизонти».

Як повідомляє Державне агентство з питан кіно, новий фільм Валентина Васяновича «Відблиск» увійшов до основної конкурсної програми і позмагається за головну нагороду фестивалю – «Золотого лева». У стрічці йдеться про лікаря-добровольця, який після повернення з полону намагається пристосуватися до мирного життя. Він спілкується з колишньою дружиною і своєю 12-річною донькою, яка також травмована через смерть близької людини на війні.

[media=147]

Прем’єра фільму «Носоріг» Олега Сенцова відбудеться в конкурсній програмі «Горизонти». Робота над стрічкою почалася ще у 2012 році, проте була призупинена через незаконний арешт режисера російськими спецслужбами у 2014 році та подальше його ув’язнення. Після його звільнення у 2019 році, роботу над проєктом було відновлено. Зйомки «Носорога» проходили в Кривому Розі, Львові та Києві й завершилися в грудні 2020 року. Головні ролі виконали Сергій Філімонов, Євген Черніков, Євген Григор’єв і Аліна Зевакова. Історія фільму заснована на реальних подіях 90-х в Україні. Головний герой на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кривавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

[media=148]

Стрічка «Цензорка» Петера Керекеша спільного виробництва Словаччини, Чехії та України також увійшла до конкурсної програми «Горизонти». ​​Картина розповідає історію молодої жінки Лесі, яку було засуджено до ув’язнення в одній із виправних установ Одеси. Вона щойно народила первістка, і потрапила у світ, населений лише жінками: ув’язненими, медсестрами та наглядачками, жінками різного віку, дружинами та вдовами, дочками, сестрами, вагітними та жінками з дітьми. Якби не колір уніформи, іноді важко було б сказати, хто є хто.

[media=149]

У Держагентстві також нагадують, що ще одна стрічка братиме участь у кіноринку Venice Production Bridge 78-го Венеційського кінофестивалю. Йдеться про кінопроєкт режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука «Памфір», який став одним із 30 проєктів ігрових фільмів з усього світу, які відібрали до цього фесттивалю.

[media=150]

Венеційський кінофестиваль є одним із найстаріших та найпрестижніших кінофестивалів світу. У 2019 році перемогу у конкурсі «Горизонти» здобув український фільм «Атлантида» Валентина Васяновича, у 2020 році стрічка Наталі Ворожбит «Погані дороги» отримала нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю «Тиждень критики». 78-й Венеційський кінофестиваль відбудеться з 1 до 11 вересня 2021 року.


Новини