РФ в будь-якому разі чекає поразка – Держдеп про ситуацію в Бахмуті

Фото: Голос Америки

Динаміка боїв на сході й півдні України матиме напружений та мінливий характер упродовж певного часу, однак скільки б це не тривало, Росія все-одно зазнає стратегічної поразки у розв’язаній нею війні.

Так охарактеризував у понеділок ситуацію на фронті в Україні й зокрема навколо Бахмута речник Держдепартаменту США Нед Прайс, передає Укрінформ.

«Ми чітко заявляли (на початку зими – ред.), що попереду будуть важкі дні й протистояння. І хоча впродовж зимових місяців воно дещо знизилося, бої все ж продовжуються, особливо на сході й на півдні», – зауважив представник Держдепу.

Він також висловив очікування, що подібна динаміка триватиме впродовж певного часу.

Прайс також зазначив, що таке місто як Бахмут, де зараз точаться найзапекліші бої, не має для росіян великого стратегічного значення в плані оперативної обстановки. Натомість сили РФ прагнуть його захопити, бо не мають інших варіантів, щоб досягти хоч якихось здобутків на полі бою.

Речник Держдепу також підкреслив, що Росію в будь-якому разі чекає поразка.

«Було чітко зрозуміло з перших годин вторгнення РФ в Україну, що коли б це не закінчилося, це завершиться стратегічним провалом Росії», – зауважив Прайс.

За його словами, українці від початку війни показали, що Путін не досягне жодної цілі, задекларованої в момент вторгнення, що йому не вдасться повалити уряд у Києві, не вдасться підкорити український народ та позбавити його ідентичності.

«Українці продемонстрували, що вони в змозі не лише протистояти наступу російських військ, але й повернути територію, яку ті відібрали. Це не зміниться»,– підкреслив представник Державного департаменту США.

Нагадаємо, секретар РНБО Олексій Данілов у понеділок заявив, що про оточення Бахмута військами РФ наразі не йдеться. Хоча, за його словами, нинішня ситуація у цьому районі є складною.

Новини