Рівень «вагнерівців» – вже не той, – військовий експерт Андрій Тетерук

Фото: slovoidilo

Найгарячіші бої зараз тривають на східному фронті, особливо на Бахмутському напрямку та біля Авдіївки. І одну з головних ролей там відіграють бійці приватної військової компанії (ПВК) «Вагнера». Але за словами військового експерта Андрія Тетерука, зараз це вже не та грізна сила, як була колись на початку російсько-української війни в 2014 році.

Про це він заявив в ефірі «Першого Західного».

За його словами, «вагнерівці» воюють на найважчій ділянки фронту, оскільки їх засновник Євген Пригожин хоче показати, що приватна компанія є більш ефективною для виконання завдань, аніж регулярна армія РФ.  Для цього він дуже добре підготував фундамент, щоб мобілізовувати росіян, накачаних «побєдобесієм».

«Вони навчились воювати за принципом: «ми нічого і нікого не будемо жаліти для перемоги».  І там, де регулярні війська не змогли виконати завдання, вони доводять, що не рахуючись з втратами, будуть здатні  виконати поставлена мету – захопити Бахмут. Пригожин, публічно критикуючи російських генералів щодо неспроможності виконати завдання, сказав, що він це зробить», – говорить Андрій Тетерук.

Але військовий наголошує, що підрозділи «Вагнера» нині вже не та потужна сила, яка була до 2022 року. Професійних військовослужбовців там залишилось дуже мало.

«Більшість з них через війну ліквідували, поранили. Тому вони вербують колишніх в’язнів, намагаючись замінити тих бійців, що вибули, бодай якимсь людським матеріалом. Але це не той професійний рівень, який виконував завдання в Африці, Судані або на початку війни. Тоді вони були достатньою загрозою. Зараз це просто озброєний кримінал, який не обмежений моральними чи юридичними нормами», – заявляє Андрій Тетерук.

Тому, за його словами, вони дозволяють собі здійснювати воєнні злочини, створюючи імідж «непереможних». Але насправді вони є звичайними злочинцями, які гинуть від куль і снарядів так само, як і інші загарбники. Тому він вважає, що українській армії треба не зважати на них, а виявляти цілі, вражати їх і не давати їм шансів мати успіхи на українській території.  

Новини