Росіяни вивели армію під прикриттям крадених речей, – експерт Владислав Селезньов

Фото: Уніан

Відведення російських військ з Правобережжя Херсонщини відбулось надто швидко і малими втратами. Військовий експерт Владислав Селезньов вважає, що не треба в цьому шукати зради. Росіяни просто схитрували.

Про це він розповів в ефірі «Першого Західного».

«Всі розраховували, що російське угруповання буде тікати щонайменше тиждень. Вони вивели за дві доби рештки від 32-тисячного угруповання. Під прикриттям вивезення намародериного майна російська армія евакуювала всі свої основні частини. В першу чергу вони вивозили найбоєздатніші свої підрозділи: десантників, морських піхотинців, гвардійців. Фактично, лише  ар’єргардні підрозділи залишились на період заяви Суровікіна про необхідність відводу російських військ», – заявляє Владислав Селезньов.

За його словами, зараз на Правобережжі українська армія проводитись стабілізаційні дії: відшуковує російські ДРГ і «згуби», які все ще блукають по деокупованій території, та розміновує території.  Також українські сили оборони підвозять на звільнену територію військову техніку: засоби ППО, артилерію, щоб дати відповідь, у разі, якщо російська сторона почне обстрілювати населені пункти правого берега.

В той же час, певні події почали відбуватись і на Лівобережжі. Зокрема, експерт розповідає, що «певні заходи» відбуваються на Кінбурнській косі (Миколаївська область) і поблизу селища Олешки.

«Що там відбувається насправді – інформації поки вкрай обмаль. Але є надія, що процес деокупації буде продовжуватись і далі. Поки що українські сили не можуть форсувати Дніпро. У нас немає технічних можливостей, щоб переправити велику кількість особового складу і бронетехніки, щоб лінійно продовжувати контрнаступ на лівому березі Дніпра з метою вичалення противника», – пояснює Владислав Селезньов.

Новини