Саміт G20 погодив спільну декларацію: знайшли компромісні формулювання щодо України

Фото: Reuters

Прем’єр головуючої у G20 Індії Нарендра Моді оголосив, що саміт країн «Групи двадцяти» погодив спільну декларацію, знайшовши компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни РФ проти України.

Про це повідомє Reuters, пише «Європейска правда».  

«Завдяки складній роботі усіх команд ми отримали консенсус щодо декларації саміту лідерів G20. Оголошую про погодження декларації».

Індійський прем’єр заявив, що погодження декларації свідчить про те, що учасниці змогли знайти компромісні формулювання у блоках, які стосуються війни РФ проти України.

Прем’єр не надав деталей щодо того, які формулювання погоджено.

Серед країн, що входять до G20, дуже різняться позиції у питанні війни Росії проти України: держави Заходу виступають за більш рішучий осуд Росії, тоді як країни Глобального півдня хочуть більшого фокусу на економічних питаннях.

Агентство припускає, що формулювання можуть бути подібними до тих, які визначили для декларації саміту в Індонезії у 2022 році. Там зазначили, що більшість країн засуджують Росію за розв’язану війну, але є також інші погляди.

У проєкті декларації саміту, з яким ознайомилися журналісти, у розділі «геополітична ситуація» ще не було тексту.

Нагадаємо, Лідер Китаю Сі Цзіньпін не поїхав на саміт, як і президент Росії Владімір Путін.

ЗМІ з посиланням на дипломатичні джерела дізналися, що у ЄС планують скористатися відсутністю на саміті «Групи двадцяти» лідерів Китаю і Росії, щоб налагодити контакти з лідерами країн Глобального Півдня.

оренда квартири Львів

Новини