Швеція наразі не має можливості поділитися з Україною винищувачами Gripen – прем’єр

Фото: Мілітарний

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крісстерссон заявив, що його країна сама потребує винищувачів «Gripen», тож планів передати їх Україні поки не має.

Про це повідомляє канал TV4, пише «Європейська правда».

«Швеція – географічно велика країна, ми повинні захищати себе, і ми ще не в НАТО.

Це балансування між тим, чим ми можемо поділитися з ними, і тим, що ми повинні мати самі.

Зараз ми є частиною так званої коаліції F-16, де ми співпрацюємо з 14 країнами, щоб гарантувати, що Україна отримає льотні потужності».

За словами Крісстерссона, тоді як Данія та Нідерланди разом пообіцяли Україні десятки винищувачів, Швеція не може собі цього дозволити.

«Ми не в такій ситуації. Ми зробимо все, щоб підтримати їх у повітрі, але наразі немає жодних нових зобов’язань щодо надання шведських літаків Україні», – зазначив прем’єр Швеції.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 19 серпня заявив, що українські льотчики вже почали участь в ознайомчому навчанні на шведських винищувачах JAS 39 Gripen. Він планував домагатися отримання самих винищувачів у Швеції.

Зеленський цими вихідними відвідав Стокгольм і Харпсунд. Були тривалі переговори з прем’єр-міністром і декларація про намір стосовно спільного виробництва й обслуговування шведських бойових машин піхоти CV-90

Під час візитів Зеленського у вихідні стало відомо, що Україна отримає 42 винищувачі F-16 від Нідерландів, а Данія пересть Україні 19 винищувачів F-16.

оренда квартири Львів

Новини