США ввели санкції проти компаній з Китаю, які постачали Ірану деталі для «Шахедів»

Фото: Повітряні сили

Сполучені Штати запровадили санкції проти китайської мережі компаній, які постачали аерокосмічні деталі іранській компанії, що брала участь у виробництві безпілотників, які Тегеран використовував для нападу на нафтові танкери й експортував до Росії.

Про це йдеться в заяві на сайті Мінфіну США, пише «Європейська правда».

За даними міністерства, ця мережа, що базується в Китаї, відповідає за продаж і відправлення тисяч аерокосмічних компонентів, включно з компонентами, які можуть бути використані для БпЛА, Іранській авіабудівній промисловій компанії (HESA).

HESA брала участь у виробництві моделі БпЛА Shahed-136, який Іран використовував для атак на нафтові танкери і експортував до Росії для війни в Україні.

Компанія HESA потрапила під санкції ще 2008 року за те, що вона належить або контролюється Міністерством оборони і тилового забезпечення збройних сил Ірану, а також за те, що вона надавала підтримку Корпусу вартових ісламської революції Ірану.

«Іран безпосередньо причетний до жертв серед українського цивільного населення, які є результатом використання Росією іранських БпЛА в Україні», – заявив заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон.

«Сполучені Штати продовжуватимуть боротися з глобальними іранськими закупівельними мережами, які постачають Росії смертоносні БПЛА для використання в її незаконній війні в Україні», – додав він.

Нагадаємо, уряд Нідерландів запровадить нові експортні обмеження на обладнання для виробництва мікросхем проти Китаю в межах запровадженої минулого року ініціативи Сполучених Штатів.

Новини