Запровадження військової підготовки в освіті РФ, свідчить про все більшу мілітаризацію –розвідка Британії

Фото: Радіо Свобода

Наміри міністерства освіти Росії запровадити у школах і закладах вищої освіти предмети, пов’язані з військовою підготовкою, свідчать про все більш мілітаризовану атмосферу в країні.

Про це йдеться в недільному огляді розвідувальної спільноти міністерства оборони Великої Британії повідомляє «Європейська правда».

Там зауважують, що протягом останніх тижнів російське Мінпросвіти більш детально розповіло про реалізацію плану включення базової військової підготовки до навчальної програми середньої школи в Росії.

Серед іншого, у межах предмета «Основи безпеки життєдіяльності», який стане обов’язковим із вересня 2023 року, навчатимуть поводженню зі штурмовими гвинтівками АК та ручними гранатами, військової муштри та використанню засобів індивідуального захисту.

Крім того, у грудні 2022 року міністерство науки та вищої освіти РФ оголосило про програму «Основи військової підготовки» для студентів університетів.

«Ініціативи підкреслюють все більш мілітаризовану атмосферу в Росії у воєнний час, а також є (ймовірно, навмисною) алюзією на Радянський Союз: подібна підготовка була обов’язковою в школах до 1993 року», – констатують у британській розвідці.

Напередодні там підтвердили, що внаслідок удару Збройних Сил України по будівлі училища у Макіївці у новорічну ніч було знищено понад 300 російських військових.

Новини