Сунак летить до Байдена, щоб обговорити атомні човни для Австралії

Фото: Reuters

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак у неділю летить до Сполучених Штатів, щоб зустрітися з президентом США Джо Байденом і прем’єр-міністром Австралії Ентоні Албанезом для остаточного узгодження деталей угоди про підводні човни, спрямованого на протидію Китаю.

Про це пише Reuters, повідомляє Українська правда.

«Я їду до Сполучених Штатів, щоб запустити наступний етап програми атомних підводних човнів AUKUS, проекту, який зміцнює зв’язки з нашими найближчими союзниками і забезпечує безпеку, нові технології та економічну перевагу».

Британія, США та Австралія оголосили про план AUKUS (Австралія – Великобританія – США) на 2021 рік як частину зусиль з протидії зростаючій військовій присутності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Очікується, що на зустрічі в Сан-Дієго в понеділок будуть прийняті рішення щодо подальших кроків Австралії з отримання атомних підводних човнів.

Відповідно до початкової угоди щодо AUKUS, оголошеної в 2021 році, Сполучені Штати і Велика Британія домовились надати Австралії технології і можливості для атомних підводних човнів.

Новини