Світовий банк надасть Україні допомогу на екстрені ремонти житла

Фото: BBC

Світовий банк виділить Україні 232 мільйони доларів для проведення термінового ремонту житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення.

Про це йдеться в повідомленні банку.

Проєкт «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» дозволить власникам будинків провести дрібний ремонт, наприклад, замінити розбиті вікна або відремонтувати пошкоджений дах. Кошти на ремонт також надаватимуться власникам осель у багатоквартирних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту.

Зазначається, що станом на лютий 2023 року, загальна вартість завданої шкоди житловому сектору України, оцінювалася у понад 50 мільярдів доларів. Цей проєкт покликаний допомогти відремонтувати приблизно ті дві третини пошкоджених житлових будинків в країні, які вважаються придатними для ремонту.

У Світовому банку зазначають, що початкове фінансування на суму 232 мільйони доларів дозволить відшкодувати видатки на ремонт людям, чиї будинки зазнали часткового пошкодження, включаючи близько 98 000 окремих будинків і 8 000 домогосподарств у 160 багатоквартирних житлових будинках у п’яти регіонах.

Фінансування проєкту складається з позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку у розмірі 70 мільйонів доларів, забезпеченої гарантією уряду Японії, та гранту у розмірі 162,5 мільйона доларів від багатостороннього донорського Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України. Згодом очікується додаткове фінансування до 800 мільйонів доларів від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків.

оренда квартири Львів

Новини