Тактична майстерність нашої армії – це те, що вразило за рік війни, – Петро Черник


Майстерність українців і варварство росіян – це те, що найбільше вразило військового експерта Петра Черника впродовж першого року великої російсько-української війни.

Про це він розповів  в ефірі програми «Піксель війни» на «Першому Західному».

За його словами, українці не готувались до такої масштабної війни, хоча і не були заскочені зненацька, бо 8 років в армії відбувались певні реформування. Але те, як українці дали відсіч повномасштабному вторгненню – заслуговує на повагу.

«Встановити французьку артилерійську установку на морській баржі і завдати з неї удару  по острову Зміїний – це нова глава у застосуванні тактики артилерії. Чи доставлення до оточеного Маріуполя медикаментів, води і звідти вивезення поранених, в той час як там йдуть люті бої, через акваторію Чорного моря – це блискуча операція, яка ще буде потребувати часу на вивчення. Потопити 10-тисячний за тонажем крейсер «Москва» – безпрецедентне явище з часів Другої світової війни», – вважає Петро Черник.

На його думку, росіяни програють цю війну, бо історично вони не можуть воювати без українців. Наприклад, перелам у 44-ох російсько-турецьких війнах, які перманентно тривали впродовж 350 років, відбувся тільки тоді, коли там з’явились українські козаки.

Повчитись в українців можуть і війська НАТО, переконаний Черник.

«За успішними пусками Javelin ми перевершили американців. Тому що американці, попри те, що хоробрі, хороші вояки, але все-таки надають перевагу тактико-технологічним характеристикам зброї. От Javelin розрахований на те, що він б’є якісно, влучно на 2,5 км, то навіщо пробувати більше? А українці експериментують. За кількістю влучань на умовно 100 пусків ми перевершили їх», – зазначив військовий експерт.  

Новини