У громадському транспорті Львова може змінитися цінова політика – Ігор Зінкевич

Фото: Lviv media

З 11 грудня в усіх видах громадського транспорту Львова запроваджено електронний квиток. Відтак тепер вартість однієї поїздки при оплаті карткою «ЛеоКарт» становить 13 грн, банківською карткою або через мобільний пристрій – 15 грн, а готівкою – 20 грн. Зважаючи на воєнний стан, обмежені бюджети та можливості це – не межа.

Заразом, як переконує Ігор Зінкевич, депутат Львівської міської ради, голова комісії транспорту, запровадження е-квитка – частина реформ транспортної галузі міста. Які зміни чекають на пасажирів львівського громадського транспорту у 2024 році?

Про це Ігор Зінкевич розповів у програмі «АНТИтокШОУ» на ТРК «Перший Західний».

Відеоверсія розмови – тут.

У І півріччі 2024 року у львівському транспорті – зміни

– Із запровадженням е-квитка, вартість проїзду змінилася. Пасажири можуть оплачувати: 20 грн готівкою, 13 грн «ЛеоКарт» і 15 грн банківською карткою. Це ще не межа?

– Це – не межа. У нас є два варіанти формування цінової політики. Або піднімати цінову політику і будувати її так, щоб вона була «з запасом», відтак, щоб ми могли змінювати техніку, поліпшувати умови перевезення пасажирів, або діяти відповідно до ситуації. Бо як будується цінова політика?.. Місту дається бюджет в якому певна сума виділяється на транспортні перевезення. Відповідно до цієї суми розраховується коефіцієнт, який доведеться збирати з громади. Це робиться для того, аби проводити техогляди, спостерігати за транспортними засобами. Але зараз це точно не для перспективи розвитку та закупівлі нової техніки.

Ціна балансується між бюджетом і можливостями. Ми ще не повністю проаналізували увесь пасажиропотік, проте електронний квиток саме для того і впроваджувався, щоб ми це зрозуміли.

– Які переваги дії електронного квитка? Та які ще зміни очікують на пасажирів у 2024 році?

– З електронним квитком пов’язано кілька важливих моментів. Зокрема у І півріччі 2024 року буде впроваджуватися оплата за кілометр. Це зовсім інший вид оплати за надання послуг перевезень пасажирів. Ми переходимо на нову модель, яка дає нам певні гарантії щодо виконання рейсів.

Окрім того, коли відбудеться повна конкретизація звідки виїжджає і куди прибуває пасажир, ми зможемо збалансувати маршрути. Для міста це важливо, оскільки передбачає збільшення чи зменшення кількості машин на маршруті. Якщо ми перейдемо на оплату за кілометр, то заберемо дублюючі маршрути і збільшимо на маршрутах кількість транспорту.

Загалом на І півріччя наступного року заплановано такі позитивні моменти як: оплата за кілометр, зміна транспортних мереж, абонемент, пересадковість. Також у нас не буде скарг на те, що водій відмовляється везти пасажирів пільгових категорій.

Ми не інвестуємо у транспорту інфраструктуру достатньо коштів

– А що передбачає згадана вами пересадковість?

Зараз, якщо ламається транспортний засіб, пасажир має право пересісти в інший, який курсує на тому самому маршруті і повторно не оплачувати за проїзд. В майбутньому, коли буде запроваджено пересадковий квиток, пасажир має право протягом 40 хвилин пересісти на будь-який інший маршрут. Ми до того йдемо.

– Чому у Львові вартість проїзду є найдорожчою в Україні?

– В інших містах це також відбудеться: або підніметься ціна за квиток, або збільшиться дотація з бюджету. На жаль, реальність така, що ми або зупиняємо громадський транспорт і відмовляємося від нього, або намагаємося вивести це на правильний рівень. Ми могли перенести впровадження електронного квитка, але розуміємо, що це нічого не змінить. Ми не інвестуємо у транспорту інфраструктуру достатньо коштів, через обмежені бюджети.

Розмовляли Ярина Капітан, Віктор Біщук

Записала Олеся Когутич

оренда квартири Львів

Новини