Цього року ми хочемо профінансувати коштом бюджету гуртки – Максим Козицький

Фото: ЛОВА

Останній дзвоник у Львівській області відбудеться за планом. До середини червня навчальний процес в школах Львівщини має закінчитись.

Про це в ефірі «Першого Західного» розповів голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, на території Львівщини досі перебуває до 68 тисяч внутрішньо переміщених дітей.

«Якщо брати навчальний процес, то близько 7 тисяч дітей ходять в школи. В основному, це Трускавець, Дрогобич, Моршин і Львів. Крім того, близько 3,5 тисяч відвідують українську онлайн-школу, організовану департаментом Львівської ОВА. Тобто, приблизно 10 тисяч із 70 тисяч дітей відвідують очно або заочно школи в Львівській області», – сказав Максим Козицький.

Але він вважає, що це достатньо малий показник. Бо, на його думку, діти мають відвідувати школу офлайн. Тобто, обласним чиновникам ще треба попрацювати, щоб батьки охочіше віддавали дітей в школи Львівщини. Так вони будуть швидше пристосовуватись і соціалізовуватись в області.

Пришвидшити адаптацію дітей в нових умовах може і позашкільна освіта. Для прикладу, зараз позашкільним вихованням охоплені 15% учнів Львівщини. З них 48% відвідують художні гуртки, 25% – спортивні секції, ще стільки ж відвідують екологічні гуртки та патріотичного виховання.

«Ми для себе ставимо завдання посилити позашкілля і профінансувати цього року гуртки з обласного бюджету. Для нас – це можливість дати батькам шанс вільно почувати себе на роботі. Це також розширює кругозір дитини. І це, з іншого боку, дає можливість внутрішньо переміщеним особам знайти роботу», – зазначив очільник Львівщини.

За його словами, обласна адміністрація готова допомагати місцевим громадам, які захочуть створювати дитячі гуртки в себе на території.

Максим Козицький також нагадав, що на Львівщині досі в 25 навчальних закладах живуть внутрішньо переміщені особи.

«Але це переважно малокомплектні або некомплектні школи. Якщо в громаді було кілька шкіл, то одну вони віддавали внутрішньо переміщеним особам, а навчальний процес переносили в іншу школу», – сказав Максим Козицький.

оренда квартири Львів

Новини