У ДБР – на фінішній прямій розслідування «справ Майдану»

Фото: censor.net

У жовтні поточного року Державне бюро розслідувань (ДБР) скерувало до суду масштабну справу щодо обвинувачення колишнього керівництва держави у скоєнні злочинів проти учасників Революції гідності та наразі перебуває на фінішній прямій розслідувань «справ Майдану».

Про це у відомстві зазначають в телеграм-каналі.

«ДБР перебуває на фінішній прямій розслідування справ Майдану. У жовтні ДБР завершило розслідування щодо найбільшої справи Майдану. Це масштабна справа щодо колишнього керівництва держави за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18 – 20 лютого 2014 року. Обвинувальний акт направлено до суду», – йдеться в повідомленні.

За інформацією відомства, у скоєнні цих злочинів обвинувачують членів злочинної групи – колишніх: президента України, міністра внутрішніх справ України, заступника міністра внутрішніх справ України, голову СБУ, першого заступника голови СБУ – керівника Антитерористичного центру, міністра оборони України, начальника Головного управління – командувача внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, в.о. начальника ГУ МВС України в м. Києві, заступника начальника ГУ МВС України – начальника міліції громадської безпеки, командира підрозділу “Беркут” при ГУ МВС України в м. Києві.

«Встановлено, що вони 18-20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних на те підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту», – ідеться в інформації.

Також, зазначають у відомстві, посадовці організували штурм Майдану під виглядом «антитерористичної операції», а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без будь-яких законних підстав.

«Такі дії колишнього президента та екскерівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, зокрема до смерті 67 цивільних осіб. Загалом постраждали 887 осіб та 132 правоохоронців. Завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень», – інформують у ДБР.

Загалом у 2023 році скеровано до суду 28 обвинувальних актів стосовно 55 осіб.

За інформацією відомства, найближчим часом постануть перед судом і безпосередні виконавці розстрілів активістів Майдану. ДБР завершило розслідування стосовно 13 колишніх правоохоронців.

«20 лютого 2014 р. у самому серці столиці міліціонери спецроти виконали наказ вищого керівництва і почали стріляти в мирних учасників мітингу. Тоді загинули 48 громадян, а 90 дістали поранень. На сьогодні колишні співробітники міліції обвинувачуються в перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту, умисному вбивстві та викраденій табельній зброї. Слідству відомо, що обвинувачені переховуються на території країни-агресора і стали громадянами РФ, але це не звільняє їх від відповідальності», – йдеться в дописі.

За результатами розслідування злочинів, скоєних у зв’язку з масовими протестами у 2013-2014 роках, у 2023 році повідомлено про підозру 66 особам.

оренда квартири Львів

Новини