У Львові відкрився навчальний центр, де учнів будуть вчити стріляти та керувати дронами

Фото: ЛМР

На Сихові відкрили центр національно-патріотичного виховання для школярів. У Львові це вже другий осередок, де учні можуть повправлятись зі зброєю,  навчитись керувати дронами, а також освоїти методи домедичної допомоги.

Про це йшлося в програмі «ОЧІ» на «Першому Західному».

В підземеллі однієї із міських шкіл учні відшліфовують навички в електронному тирі. З допомогою лазера ціляться по мішені на екрані. По інший бік коридору – теж тир, але вже не цифровий. Там стріляють справжніми кульками. Інструктори запевняють, перед тим, як цілитись, потрібно зважати на кожну дрібницю, тоді і результат буде відмінним.

«Дихання, і ноги, і руки, око, друге око, поїв – не поїв, хочу до туалету – не хочу, – все це працює і впливає на результат», – розповідає інструктор зі стрільби Володимир.

Фото: ЛМР

В приміщенні поруч десятикласник Володимир Попович збирає і розбирає автомат. Хлопець навчився з ним вправлятись за один день.

«Це я розбираю десь 7 раз його. Тільки вчора почав його розбирати. І в мене добре виходить. Вчора засікав час: розібрав за 20 (секунд-ред.), склав за 30», – розповідає він.

Данило Павліченко хоч сам школяр, але добре пілотує дрони. Тепер вміння передає колегам-учням. Літають хлопці не буквально, а віртуально. З джойстиком перед монітором ноутбука.

«Тут йде як гра, симулятор дрона. І існують такі ворота, в які треба пролетіти. Тобто, як перегони з собою на час», – говорить інструктор з управління дрона Данило Павліченко.

Мистецтву літати школярі навчаються швидко.

«Можна вибрати будь-яку локацію. Я зараз літаю біля гір. Поки що не професійно, але може бути», – розповідає учень Владислав Рудик.

В центрі національно-патріотичного виховання є і локації, де можна пройти домедичну підготовку, а також освоїти техніку розмінування територій. Усі ці навики можуть згодитись не лише на полі бою, а й у цивільному житті.

«Кожна людина повинна володіти навиками володіння зброєю. І також мінновибуховою справою. Можуть бути різні терористичні акти або навіть протитанкова міна може лежати на бордюрі, а ти подумаєш, що це робот порохотяг», – вважає інструктор з вогневої підготовки Володимир.

Хоч таких центрів у Львові лише два, але до кінця року мають відкрити ще з десяток. Там військовим навикам навчатимуть не лише старшокласників.

«Ми хочемо, щоб ті центри працювали для молодших людей, учнів 9-го класу. В позаурочний час як гуртки. І кожен мешканець міста, з часом, якщо виявить бажання навчитись користуватись зброєю чи стріляти, чи надавати медичну підготовку – він може прийти сюди і отримати», – пояснив керівник управління освіти Львівської міськради Андрій Закалюк.

Вартість облаштування одного такого центру національно-патріотичного виховання коштує місту 2 мільйони гривень.

оренда квартири Львів

Новини