Україна не змогла успішно відновити експорт електроенергії через бюрократію – Володимир Омельченко

Фото: volynnews

Україна відновила продаж своєї електроенергії. Але, за словами експертів, у перші дні після початку експорту не змогла показати бажаних результатів.

Про причини невдачі в ефірі програми «Головне за день» на «Першому Західному» розповів директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

«Ми змогли використати тільки 20 % своїх можливостей з експорту. А в нас було можливості надати приблизно 400 МВт для Польщі і 200 МВт для Словаччині. Якщо до Польщі експорт відбувається, то до Словаччини був менше тижня, оскільки Україна, на думку словацьких партнерів, не виконала своїх зобов’язань щодо спільних аукціонів на перетин. А це зобов’язання є вимогою європейського законодавства. Гроші, які отримуються за перетин, мають бути розподілені між двома сторонами», – зазначив експерт.

Але він наголошує, що тут вина не західних партнерів, а України і зокрема, Міністерства енергетики і Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

«Вони мали доопрацювати відповідні документи щодо спільного аукціону з перетину, але чомусь це не зробили. Хоча компанія «Укренерго» попереджала про такі ризики і неодноразово писала до них, що це треба зробити, бо інакше  експорт може бути під загрозою. Це питання загрузло в нашій бюрократій. В результаті цього ми недоотримали сотні мільйонів гривень», – говорить Володимир Омельченко.

оренда квартири Львів

Новини