Україна пропонує створити зернові хаби у портах Африки – Зеленський

Фото: ОП

Україна пропонує створити хаби на мільйони тонн зерна на рік в особливо чутливих зонах, наприклад у портах Африки.

Про це заявив президент Зеленський на саміті Цілей сталого розвитку, повідомляє Офіс президента.

«Україна пропонує дуже чіткі дії. Щоб запобігти будь-яким потрясінням на світовому продовольчому ринку, ми можемо створити хаби на мільйони тонн зерна на рік в особливо чутливих зонах, наприклад у портах Африки».

За словами президента, Україна вже почала переговори про такі можливості. Хоч би якою була проблема, співпраця може дати рішення.

Зеленський наголосив: «Україна ніколи не відмовиться від ролі гаранта глобальної продовольчої безпеки. Ніхто не очікував від нас, що ми зможемо витіснити російський флот із наших чорноморських вод та надати більше простору для Чорноморської зернової ініціативи, а також гуманітарної ініціативи «Зерно з України». Результати справді вражають».

За словами президента, український експорт продовольства досяг берегів Алжиру, Джибуті, Єгипту, Кенії, Лівії, Лівану, Марокко, Сомалі, Тунісу, Бангладеш, Китаю, Індії, Індонезії, Малайзії, Шрі-Ланки, Таїланду, В’єтнаму, Іраку, Оману, Пакистану, Туреччини, Ємену та інших країн. З транзитних портів нашу продукцію доправлено до Ефіопії та Судану.

Загалом 32 мільйони тонн їжі. Це на 32 мільйони тонн менше хаосу.

оренда квартири Львів

Новини