Українці почали навчатися на Leopard 1, 80 танків передадуть в середині 2023 – Пісторіус

Фото: NV

Українські танкісти вже розпочали навчання на танках «Леопард» старішої моделі – Leopard 1, а з середини 2023 року в Україну почнуть поступово передавати 80 таких танків.

Про це сказав міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв’ю іспанському виданню La Vanguardia, повідомляє «Європейська правда.

Його заява пролунала у відповіді на запитання про те, чи вже достатньо переданих «Леопардів» для українського контрнаступу, якщо на останній зустрічі формату «Рамштайн» йшла мова в основному про снаряди, ППО і запчастини.

Міністр нагадав, що у березні Україна отримала від Німеччини 18 сучасних Leopard 2 A6s та 40 БМП Marder, окрім необхідних запчастин та боєприпасів.

Він підкреслив, що Нідерланди та Данія разом з Німеччиною готують передачу танків старішої моделі Leopard 1 A5.

«Підготовка понад сотні українських військових на Leopard 1 щойно розпочалася цього тижня. Постачання до 80 танків Leopard 1 почнеться в середині року», – сказав Борис Пісторіус.

Він нагадав також, що у Польщі домовилися створити центр обслуговування танків Leopard 2, щоби підтримувати боєздатність переданих машин.

Як повідомлялося, у лютому Нідерланди разом з Німеччиною та Данією анонсували плани передати Україні 100 танків Leopard 1 – вони будуть відправлені, щойно їх приведуть у належний технічний стан. В інтерв’ю Пісторіус не уточнив, чому назвав цифру 80 танків. Можливо, йдеться про партію, обіцянку щодо відновлення якої взяла на себе саме Німеччина.

оренда квартири Львів

Новини