На 100% податків із зарплат військових громадам не варто розраховувати – Галина Васильченко

Фото:cv.tax.gov.ua

В Україні хочуть забрати у місцевих громад усі 100% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) із зарплат військових. Натомість, направити ці гроші у спецфонд Держбюджету. В уряді вже закладають ці гроші в головний фінансовий документ країни на наступний рік.

Про це народна депутатка України і членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Галина Васильченко розповіла в програмі  «АНТИтокШОУ» на «Першому Західному».

За її словами, таку ідею Кабміну на засіданні їхнього Комітету озвучив заступник міністра фінансів України. Він пояснив депутатам, що в уряді вже готують відповідні зміни при розробці проєкту Держбюджету на наступний рік. Там хочуть забрати всі 100% ПДФО в спецфонд, мовляв, для того, щоб кошти використовувались суто на потреби армії.

«Я багато спілкувалась з громадами і аналізувала, як саме використовувались ці кошти. Більше того, вчора мені з Асоціації міст надіслали детальну довідку. Там йдеться про те, що 45% всього ПДФО протягом 8 місяців було використано на потреби армії. Крім того, з інформації тих громад, з якими я спілкувалася, відомо, що вони домовились з військовими частинами, які є зареєстровані на їхній території, що вони 50% скеровують на потреби армії: чи то закуповують щось на потреби військової частини, чи скеровують гроші безпосередньо військовим», – говорить нардепка.

З її слів, громади розуміють, що після всіх цих негативних історії із закупівлею овочерізок і барабанів, це питання треба врегулювати.  Тим більше, є громади, які взагалі не допомагали військовим частинам, навіть, якщо вони були в них зареєстровані. Тому в народних депутатів виникла  пропозиція, щоб забирати лише 50% ПДФО.

«Тобто, 50% в обов’язковому порядку на допомогу армії, а інших 50% – на потреби громади. Щоб було чітко зафіксовано і був обовязок у громад підтримувати ті військові частини, які є в них на території», – зазначає Галина Васильченко.

Вона підкреслює, що на 100% податків з зарплат військових громадам не варто розраховувати. Як компроміс можливий варіант: 50Х50.  

оренда квартири Львів

Новини