В Енергоатомі спростували інформацію про пожежу на другому енергоблоці ЗАЕС

Фото: Енероатом

Інформація про пожежу на другому енергоблоці Запорізької АЕС не відповідає дійсності.

Про це повідомляє Енергоатом.

«У Telegram-каналах поширюється недостовірна інформація про пожежу на другому енергоблоці ЗАЕС. Офіційно інформуємо, що це не відповідає дійсності. Станом на 15:40 29 вересня 2022 року на енергоблоках Запорізької АЕС не зафіксовано пожеж та загорянь.»

В Енергоатомі припускають, що зазначена недостовірна інформація з’явилась внаслідок вибуху міни. Адже периметр навколо ЗАЕС – замінований російськими військовими, які перебувають на станції. Вже було шість випадків, коли вони вибухали через диких кабанів, собак, лис. Сьогодні на периметрі стався черговий вибух – на лінії подачі напруги на азотно-кисневу станцію від енергоблоку №6.

Внаслідок вибуху лінію пошкодило, через стрибок напруги сталося коротке замикання одного з трансформаторів напруги на енергоблоці №6 із незначним задимленням. З міркувань безпеки викликали пожежний розрахунок, але задіювати його не довелося, оскільки у тому не було необхідності.

«Наразі найбільшу небезпеку представляє замінований рашистами периметр станції та підходи і під’їзди до неї. Гарантувати повну безпеку ЗАЕС та навколо можна лише в один спосіб – створенням безпекової зони, деокупацією станції та поверненням її під контроль держави України.»

Новини