В ISW пояснили, чому наразі не роблять припущень щодо контрнаступу ЗСУ. Мапи боїв

Фото: ЗСУ

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) зазначають, шо наразі не роблять припущень з приводу контрнаступальної операції Сил оборони, оскільки невідомо, коли будуть її результати, а тим часом «російські джерела можуть неправдиво стверджувати про її поразку».

Про це йдеться у звіті ISW, пише Українська правда.

В огляді зазначають, що російські та українські офіційні особи сигналізують про початок українського контрнаступу.

Аналітики пишуть, що спостерігають зростання бойової активності на різних ділянках фронту, але не будуть робити припущень щодо намірів, ваги або спрямованості українських контрнаступальних операцій.

«Успішна контрнаступальна операція може тривати дні, тижні або навіть місяці, перш ніж її результати стануть повністю зрозумілими, і в цей час російські джерела можуть неправдиво стверджувати про її поразку», – вказують експерти.

Вказують у звіті і на те, що «Російський добровольчий корпус» (РДК) заявив, що станом на 5 червня він продовжує діяти в прикордонному населеному пункті в Бєлгородській області.

Тим часом Глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров заявив, що чеченські сили готові захищати від рейдів Бєлгородську область, ймовірно, аби утримати свої війська від участі в бойових діях в Україні.

Експерти вказують на те, що російський Чорноморський флот намагається пом’якшити ускладнення з матеріально-технічним забезпеченням в окупованому Криму шляхом переміщення ресурсів на материкову частину Росії.

Відтак, керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк повідомила 5 червня, що російські війська переносять центри матеріально-технічного забезпечення Чорноморського флоту із Севастополя до Новоросійська Краснодарського краю РФ.

Фінансист ПВК «Вагнер» Євген Пригожин продовжує докладати зусиль для поглиблення розбіжностей між групою «Вагнер» і Міністерством оборони Росії.

Пресслужба Пригожина опублікувала 4 червня відео, на якому боєць «Вагнера» допитує російського солдата, який представився підполковником 72-ї окремої мотострілецької бригади (3-й армійський корпус) Романом Веневітіним.

У звіті зазначають: оскільки Пригожин продовжує намагатися підтримувати інформаційну актуальність, його «риторичні шаради», ймовірно, ще більше поглиблюватимуть розкол між Міноборони та «Вагнером», таким чином перешкоджаючи загальній боєздатності обох сил і додатково породжуючи зростаюче невдоволення в інформаційному просторі, який раніше підтримував його.

Основні висновки ISW за 5 червня:

Російські та українські офіційні особи сигналізують про початок українського контрнаступу.

Українські сили провели обмежені успішні наступальні операції на північ і південний захід від Бахмута.

РДК заявив, що станом на 5 червня продовжує діяти в прикордонному населеному пункті в Бєлгородській області.

Кадиров заявив, що чеченські війська готові захищати Бєлгородську область від рейдів, ймовірно, частково для того, щоб утримати його війська від участі в бойових діях в Україні.

Російський Чорноморський флот намагається пом’якшити ускладнення з матеріально-технічним забезпеченням в окупованому Криму і переміщає ресурси на материкову частину Росії.

Пригожин продовжує зусилля, спрямовані на поглиблення розбіжностей між «Вагнером» і Міністерством оборони Росії.

За повідомленнями, російські війська провели невдалі розвідувальні операції на північний схід від Харкова і продовжили обмежені наземні атаки на північний схід від Куп’янська і вздовж лінії Сватове-Кремінна.

Російські війська продовжували обмежені наступальні операції на лінії Авдіївка-Донецьк.

Українські війська продовжили наземні атаки на заході Донецької та сході Запорізької областей і досягли подальших обмежених тактичних успіхів.

Українські війська продовжують завдавати удари по тилових російських позиціях на півдні України.

За повідомленнями, Іран підписав з Росією контракти на постачання боєприпасів на суму близько 1,74 млн доларів для використання у війні України.

Українські та білоруські джерела повідомили, що Білорусь причетна до примусової депортації українських дітей.

оренда квартири Львів

Новини